Vietējās ziņas

 • Ķeipenes Kino muzejs

  Ķeipenē atrodas vienīgā pasaulē publiski apskatāmā ekspozīcija, kura veltīta kino dižgaram – režisoram Sergejam Eizenšteinam. Tāpat Kino muzejā apskatāma bāka – navigācijas tornis ar aeronavigācijas uguni, kas uzbūvēta 2000. gadā starptautiskā kinoforuma Arsenāls ietvaros.

 • Izbraucieni ar husky suņiem "Forsteros"

  Kempings "Foresteri" piedāvā apmeklētājiem iespēju izbraukt husky suņu pajūgā. Šobrīd "Foresteros" ir 12 Sibīrijas haskiji un tiek veidots arī sacensību pajūgs no Aļaskas haskijiem, kura pirmie divi suņi jau importēti uz Latviju. 

 • Publiskā observatorija Suntažos

  Ja debesis neklāj mākoņi, nav miglas un nokrišņu, tad novērojumus observatorijā var veikt gan dienā, gan naktī. Daļējas mākoņainības gadījumā iespējams vērot Sauli vai Mēnesi, ja šie objekti ir redzami. 

 • Ogres pilsētas vēsturiskā apbūve un skvērs

  Ogres pilsētas Brīvības iela ir ievērojama ar savu 20. gs. 20 – 30. gadu arhitektūru. Te savu talantu rādījuši izcili meistari kā Vladimirs Šervinskis, Indriķis Blakenburgs, Eduards Smurģis, Dāvids Zariņš un citi, kuru veidotās ēkas mūsdienās pārsvarā ir valsts vai vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi. 

 • Dabas parks "Ogres Zilie kalni"

  Dabas parks "Ogres Zilie kalni" ir Eiropas nozīmes (Natura 2000) īpaši aizsargājama dabas teritorija. Tās lielāko daļu aizņem Latvijā ļoti rets biotops – skujkoku meži uz osiem. 

 • Latvijas Gaidu un Skautu muzejs

  Latvijas Gaidu un Skautu muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijas valstīs. Muzejs dibināts 1991. gadā, saistībā ar Gaidu un Skautu organizācijas darbības atjaunošanu Latvijā. 

 • Ogres Vēstures un Mākslas muzejs

  Muzeja ēka ir arhitektūras piemineklis, un tā celta 1927. gadā kā vasarnīca. Pats muzejs dibināts 1981. gadā, un to iekļauj 0,7 ha liels parks. Šobrīd tajā glabājas vairāk nekā 34 tūkstoši priekšmetu, kuri vēsta par Ogres pilsētas un rajona vēsturi. 

 • Dendroloģiskais parks "Lazdukalni" 

  Dendroloģiskais parks "Lazdukalni" ir 5,9 ha liels parks Pārogrē, kas tautā saukts arī par Špakovska parku. Dendroloģiskajā parkā aug 421 sugu koki, košumkrūmi un 7000 dažādi stādījumi.

 • VUGD priekšniekam samazina algu par medību kluba atrašanos ugunsdzēsības depo

  Ugunsdzēsēju depo starptautiskajā lidostā "Rīga".

  Rīga, 13.aug., LETA. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšniekam Oskaram Āboliņam piemērots disciplinārsods - mēneša amatalgas samazināšana par medību kluba "Plauži" atrašanos Ogres novada Ķeipenes ugunsdzēsības depo, aģentūra LETA noskaidroja Iekšlietu ministrijā (IeM).

 • Ikšķilē augusta pēdējā sestdienā norisināsies politiski represēto personu salidojums

  Biedrības "Latvijas Politiski represēto apvienība" rīkotais komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājiens no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim.

  Rīga, 7.aug., LETA. Ikšķiles estrādē 25.augustā plkst.13 norisināsies 20. Latvijas politiski represēto personu salidojums, aģentūru LETA informēja biedrības "Latvijas Politiski represēto apvienība" (LPRA) valdes locekle Dagnija Liepiņa.