Banner 980x90

Lielvārdes pašvaldība: Dotācija par skolēnu ēdināšanu nespēj nosegt pirmsskolas skolotāju algas

Ogre24.lv
Ogre24.lv
Pirmsskolas skolotāju atalgojums ir daudz lielāks nekā valsts piešķirtā dotācija par 1.-4.klases skolēnu ēdināšanu un nespēj nosegt pirmsskolas skolotāju algas, norāda Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte.

Viņa atzīst, ka Lielvārdes novada pašvaldība nodrošina brīvpusdienas arī 5.-7.klases skolēniem un visdrīzāk turpinās piešķirt 1.-4.klases skolēniem brīvpusdienas arī bez valsts dotācijas piešķiršanas. Līdz ar to piedāvātais modelis par atteikšanos no valsts finansētām brīvpusdienām 1.-4.klases skolēniem, nododot šo funkciju pašvaldībām, nenodrošina papildu līdzekļu ieguvumu, bet faktiski līdzekļi tiek pārkārtoti citās budžeta kategorijās.

"Jau tagad Lielvārdes novada pašvaldība saviem pirmsskolas skolotājiem nodrošina lielākas algu likmes par vienu pedagoģisko slodzi nekā Ministru kabineta noteikumos minētās minimālās algas likmes par slodzi," uzsvēra domes priekšsēdētāja vietniece.

Viņa uzskata, ka proporcijas mainīšana iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē, lai pašvaldība saņemtu lielāku daļu no šiem ieņēmumiem, varētu atrisināt problēmas gan ar skolēnu brīvpusdienu finansēšanu, gan ar pirmsskolas skolotāju algu palielināšanu.

"Lielvārdes novada pašvaldības viedoklis ir tāds, ka valstij ir jāpārņem pirmsskolas skolotāju algu finansēšana no valsts budžeta pilnā apmērā tā, kā tas bija agrāk, jo algu pieaugums pašvaldību budžetiem radītu lielu papildu slogu," piebilst Volonte.

LETA jau ziņoja, ka izglītības ministrs Šadurskis kā vienu no variantiem, kur nākamgad atrast līdzekļus pirmsskolas pedagogu algu celšanai, piedāvājis atteikšanos no valsts finansētām brīvpusdienām 1.-4.klases skolēniem, nododot šo funkciju pašvaldībām.

Viņš intervijā laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze" atgādinājis, ka skolotāju algām šogad no septembra līdz decembra beigām ir vajadzīgi deviņi miljoni eiro, bet visam nākamajam gadam - 27 miljoni eiro. "Taupīgi saimniekojot, šādas summas būs," pārliecināts ministrs.

Skaidrojot, kur minētajam mērķim varētu ņemt naudu nākamā gada budžetā, Šadurskis kā vienu no iespējamiem variantiem minējis proporcijas mainīšanu iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē, lai pašvaldība saņemtu lielāku daļu no šiem ieņēmumiem.

Otrs variants varētu būt papildu dotācijas "atrašana valsts budžetā, lai pašvaldības var pacelt savu daļu", norādījis Šadurskis.

"Trešais variants, ņemot vērā to, ka no valsts budžeta 1.-4.klases skolēniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas, šo funkciju varētu nodot pašvaldību pārziņā, savukārt valsts šos līdzekļus, kas tagad ir piešķirti brīvpusdienām, varētu novirzīt pirmsskolas pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Tātad pašvaldības nodrošinātu brīvpusdienas, valsts - pirmsskolas pedagogiem algas, vairs nebūtu šī jauktā modeļa," iespējamo risinājumu skaidrojis Šadurskis.

Viņš uzsvēris, ka minētajās naudas summās, kas nepieciešamas pedagogu atalgojumam, ir ietverts arī algu paaugstinājums pedagogiem pirmsskolas izglītības iestādēs, kas strādā ar piecgadīgajiem un sešgadīgajiem, taču citiem pirmsskolas pedagogiem algas veidojas no pašvaldības un valsts budžeta, un algu paaugstināšanai šogad trūkst pašvaldības daļas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)