5 tradīcijas veiksmīgi iesāktam jaunajam gadam

Jaunā gada atnākšana vienmēr saistās ar ko jaunu, nebijušu, ar cerībām par veiksmīgāku un pārticīgāku nākamo gadu. Jau senie latvieši piekopa dažādas tradīcijas vecgada vakarā, lai jaunais gads atnestu veiksmi it visas jomās, labu ražu un finansiālo labklājību. 

Arī mūsdienās varam jauno gadu sagaidīt ar visdažādākajām tradīcijām, kas dos nepieciešamo pozitīvo enerģiju un cerības par veiksmīgāku un ražīgāku nākotni. Tieši tāpēc esam sagatavojuši 5 tradīciju iedvesmu avotus veiksmīgi iesāktam jaunajam gadam.

Sagaidiet Jauno gadu pēc sentēvu tradīcijām!
Varbūt mūsdienās dažas no senču paražām šķiet nedaudz smieklīgas, un vecgada vakarā arī uz kūti neviens vairs neiet noklausīties, ko zirgi runā, tomēr sentēvu tradīcijas ir labs veids, kā veiksmīgi iesākt jauno gadu. Latviešu folklora ir bagāta ar vecgada tradīcijām un zīlēšanas un nākotnes pareģošanas iespējām. Kas zina, ja kaut kas no tā visa piepildās? Varbūt arī šogad jālej laimītes un makā jāieliek zivs zvīņas? Idejas tradīcijām plašā klāstā var atrast interneta dzīlēs.  

Izveidojiet jaunas tradīcijas!
Ne vienmēr piekoptajām tradīcijām jābūt citu cilvēku noteiktām, savas īpašās tradīcijas var izveidot katrs pats gan vienatnē, gan kopā ar ģimeni vai draugiem. Kāds katru gadu raksta apņemšanos sarakstu, cits ar draugiem brauc slēpot, bet kāds cits ar ģimeni katru gadu rīko vecgada vakara fotosesiju. Šīs ir tikai dažas no tradīcijām, kas var kalpot kā piemērs, kā pavisam vienkārši var sagatavoties jaunam gadam, un, ja vēl tas notiek ģimenes vai draugu lokā, tad tā ir arī burvīga iespēja saliedēties un vienkārši būt kopā.

Visu slikto atstājiet vecajam gadam!
Bēdas vai dusmas ir pavisam normālas emocijas, kas laiku pa laikam piemeklē ikvienu. Pavisam normāli ir arī tas, ka jebkuras bēdas un dusmas reiz pāriet.  Arī kādi pārinodarījumi un aizvainojumi ar laiku zaudē savu nozīmi.  Un tas ir ļoti labi, jo ja tā nebūtu, cilvēki šo bagāžu nesātu sev līdzi, savukārt tas neļautu dzīvot šodienai un nākotnei. Tāpēc kā brinišķīgu tradīciju ieviesiet visu slikto atstāt vecajam gadam, lai jauno sagaidītu bez liekas bagāžas.

Uzdāviniet sev kaut ko jauku un sirdij tīkamu!
Latvijā ir jauka tradīcija apdāvināt citus. Tomēr apdāvināšanā nevajadzētu aizmirst arī par sevi, un pērkot dāvanas sev mīļajiem, ko jauku uzdāviniet arī sev, vismaz šokolādes tāfelīti. Un atcerieties, ka, lai arī Ziemassvētkos un pat Jaunajā gadā dāvanām ir īpaša nozīme, tas nebūt nenozīmē, ka jāiegādājas kas liels un dārgs, kā iegādei būtu nepieciešams patēriņa kredīts, kredītlīnija. Rūpīgi apdomājiet, vai iecerētā dāvana ir tā vērta, lai to iegādātos tieši šobrīd! Pastāv iespēja arī veidot dāvanas pašu rokām, kas ļaus arī ietaupīt.

Mīliet sevi!
Tradīcija, ko savā dzīvē vajadzētu ieviest ikvienam, ir sevis mīlēšana, un ne tikai sagaidot jaunu gadu, bet arī ikdienā.