Grāmatu apgādus aicina pieteikt autorus Dzintara Soduma balvai

Rīga, 11.febr., LETA. Septīto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, aģentūra LETA uzzināja Ikšķiles novada pašvaldībā.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4270 eiro . Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas.

Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks 17.maijā Ikšķiles tautas namā.

Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no pagājušā gada marta līdz šā gada martam, trīs eksemplāros līdz 1.martam iesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā, Peldu ielā 22, vai sazinoties ar Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai.

Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs.

Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta.