Banner 980x90

Grūmings: ekstra izstāžu suņiem vai nepieciešamība visiem?

Suņa kažoka, nagu un ausu apkope ir būtiska daļa no ikdienas rūpēm par savu četrkājaino mīluli. Lai atvieglotu saimnieka rūpes, grūmingu jeb pilnu mājdzīvnieka aprūpi piedāvā veikt mājdzīvnieku frizētavās, kur to veic profesionāli suņu un kaķu frizieri jeb grūmeri. Taču nereti  grūmings tiek uzskatīts par luksusa pakalpojumu, kas nepieciešams vien izstāžu suņiem. Lai gan izstāžu suņu saimnieki šo mājdzīvnieka apkopes procedūru izvēlas veikt biežāk, tomēr grūmings nebūt nav paredzēts tikai izstāžu suņiem. 

Tieši otrādi – grūmings ir nepieciešamība ikvienam sunim, jo neregulāri vai nepareizi veikta dzīvnieka aprūpe ietekmē ne tikai suņa izskatu un labsajūtu, bet var veicināt arī dažādu ādas slimību, iekaisumu un alerģiju attīstību. 

Par to, kā norit grūminga procedūra, kāpēc tā sunim nepieciešama un kāpēc to uzticēt profesionāļiem, stāsta Dino Zoo kinoloģe, Tatjana Bodricka. 

Vai grūmings ir piemērots visiem suņiem? 

Maldīgs ir pieņēmums, ka grūmingu nepieciešams veikt tikai garspalvaino suņu šķirnes pārstāvjiem. Grūmings tiek veikts jebkuras šķirnes sunim neatkarīgi no vecuma, kažoka biezuma vai spalvas garuma. Taču atkarībā no suņa šķirnes profesionālis noteiks, kāda veida procedūras dzīvniekam nepieciešams veikt, pielāgos kažoka frizēšanas tehniku un kopšanas līdzekļus utt. 

Dino Zoo suņu un kaķu frizētavā grūminga procedūra ietver pinku ķemmēšanu, kažoka mazgāšanu un žāvēšanu, frizēšanu un trimmēšanu, pēc nepieciešamības arī nagu un ausu apkopi. Atkarībā no suņa šķirnes un kažoka stāvokļa procedūra var aizņemt pat 3–4 stundas, tāpēc svarīgi dzīvniekam nodrošināt maksimāli komfortablus apstākļus. 

Tā, piemēram, suņiem senioriem, lielo šķirņu suņiem un dzīvniekiem, kas cieš no locītavu vai citām muskuloskeletārajām problēmām, Dino Zoo suņu frizētava ir aprīkota ar speciālām mazgāšanas vannām, kurām iespējams regulēt augstumu. Tas novērš diskomfortu gan speciālistam, jo lielus un smagus suņus iecelt vannā ir sarežģīti, bieži vien pat neiespējami, gan pašam dzīvniekam, jo suns ērti pats var iekāpt vannā. Veicot dzīvnieka aprūpi mājās, tam vajadzīga gana liela vannasistaba, turklāt lielo suņu kopšana vannasistabai vēlams būt aprīkotai nevis ar vannu, bet plašu dušas zonu. 

 

Foto: dinozoopasaule.lv  

Kā notiek grūminga procedūra? 

Pirms dzīvnieka mazgāšanas pēc vajadzības suņiem tiek veikta pinku ķemmēšana, kas biežāk jāveic garspalvaino suņu šķirņu pārstāvjiem. Lai gan ķemmēšana dzīvniekam var nebūt patīkama, tomēr to izlaist nedrīkst. Pretējā gadījumā pēc mazgāšanas neizķemmētās pinkas saveļas kamolos, kurus izķemmēt ir ļoti grūti, tāpēc tos var nākties izgriezt. 

Ja mīluļa kažoka apkope tiek veikta mājās, saimniekam regulāri jāveic pareiza un kārtīga kažoka ķemmēšana, lai izvairītos no pinku veidošanās. Ja tas tiek darīts regulāri, dzīvnieks pie ķemmēšanas būs pieradis un procedūra būs mazāk nepatīkama. 

Kad suņa kažoks ir kārtīgi izmazgāts, viens no procedūras svarīgākajiem posmiem ir kažoka žāvēšana. Arī kažoka žāvēšana dzīvniekam var radīt satraukumu, tāpēc frizētava ir aprīkota ar jaudīgu aprīkojumu, kas kažoka žāvēšanu ļauj paveikt krietni ātrāk un efektīvāk. Dino Zoo frizētava ir aprīkota arī ar speciālu žāvētāju, kas piemērots mazo un vidējo šķirņu suņu kažoka žāvēšanai un mazinās satraukumu, ko dzīvniekam var izraisīt fēna izmantošana žāvēšanas laikā. 

Kad kažoks izmazgāts un izžāvēts, frizieris veiks kažoka safrizēšanu, trimmēšanu, kā arī ausu un nagu apkopi. Regulāra nagu un ausu apkope palīdz izvairīties no ausu infekcijām vai ķepu deformācijas, ko var izraisīt pārauguši nagi. 

 

Foto: dinozoopasaule.lv 

Vai tikai izskatam? 

Kā stāsta kinoloģe Tatjana Bodricka, viens no primārajiem iemesliem, kāpēc suņu saimnieki izvēlas profesionālus grūminga pakalpojumus, ir dzīvnieka izskats. Pēc grūminga procedūras dzīvnieks ir skaisti safrizēts, kažoks ir mīksts un zīdains, turklāt pēc grūminga arī mājas apstākļos kažoka ķemmēšana un apkope būs krietni vieglāka. 

Taču grūmings ir svarīgs arī dzīvnieka veselībai. Tieši grūminga procedūras laikā speciālists var atklāt dažādas ādas kaites, iekaisumus, veidojumus un citas problēmas, ko nereti slēpj biezs kažoks un savēlušās pinkas. Tā kā Dino Zoo veterinārā klīnika atrodas tieši blakus Dino Zoo frizētavai, grūmeris uzreiz ieteiks saimniekam konsultēties ar veterinārārstu, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu nepieciešamo ārstēšanu. 

Viens no pakalpojumiem, kas pieejams Dino Zoo frizētavā un ļaus parūpēties par suņa ādas veselību, ir ozona vanna. Tā piemērota mazo un vidējo suņu šķirnes pārstāvjiem un palīdz stimulēt audu reģenerāciju, kā arī dezinficē un attīra ādu. Ozona terapijai piemīt pretsēnīšu iedarbība, tā mazina ādas problēmu izraisītu ādas kairinājumu un atvieglo alerģijas simptomus, palīdz dziedēt brūces, kā arī uzlabo kažoka stāvokli. 

Nevajadzētu aizmirst arī par to, ka suņa kažoka un ādas apkope jāveic ar dzīvnieka šķirnei un veselības stāvoklim atbilstošiem kopšanas līdzekļiem. Frizētavā tie pieejami plašā klāstā, un grūmeris tos pielāgos gan atbilstoši šķirnei, gan kažoka tipam, biezumam un spalvas garumam. Savukārt tiem suņiem, kuriem konstatētas ādas kaites vai alerģija, frizieris varēs ieteikt atbilstošu ārstnieciskos kopšanas līdzekļus. 

 

Foto: dinozoopasaule.lv

Profesionāli grūminga pakalpojumi Dino Zoo suņu un kaķu frizētavā! 

Lai uzzinātu vairāk par Dino Zoo suņu un kaķu frizētavu, grūmingu un citiem Dino Zoo pakalpojumiem, ienāc dinozoopasaule.lv! Šeit pieejama aktuālā informācija arī par Dino Zoo veterinārās klīnikas un Suņu skolas darbību, kā arī noderīga informācija un ekspertu padomi mājdzīvnieku saimniekiem. Savukārt visu mājdzīvniekiem nepieciešamo  par vienmēr izdevīgām cenām piedāvā Dino Zoo veikali visā Latvijā un interneta zoo veikals dinozoo.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)