Ikšķilē notiks otrais Operetes festivāls

Valmiera, 14.jūl., LETA. Šodien un rīt Ikšķilē norisināsies Otrais Operetes festivāls, kura laikā uzstāsies Austrijas džeza orķestris "Eddie Luis und die Gnadenlosen XL" un mecosoprāns Helēna Sorokina, solisti no Itālijas un Polijas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki - Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Marlēna Keine, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Diāna Ponaskova.

Mazie skatītāji rīt plkst.13 varēs apmeklēt pirmizrādi iestudējumam "Karlsons." Festivāla kulminācijā – galā koncerts atjaunotajā Ikšķiles estrādē un romantisks Valšu vakars.

Nora Ikstena, rakstniece, ikšķilniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, vērtē Operetes festivāla nozīmi: "Īpašā mūzikas valoda, saikne ar tautas dzīvi un laikmetu padara opereti par demokrātisku žanru. Priecājamies, ka operetes atdzimšana mūsdienās saistās ar Ikšķili, kur atjaunotajā brīvdabas estrādē šogad jau otro reizi norisināsies Operetes Festivāls. Lielais skatītāju skaits 2015.gadā apliecināja, ka operete ar savu mūzikas gaišo spēku un stāsta vitalitāti spēj bagātināt tautas asinsriti. Sniegdama pajumti, šim festivālam Ikšķile vienlaikus dod jaunu pienesumu visas Latvijas kultūrā."

Operetes festivālu šogad jau tradicionāli uzsāks labdarības koncerts Dvēseles stīgas, kas notiks šovakar plkst.18 Ikšķiles ev. luteriskajā baznīcā ar Sonoras Vaices un jauno operetes solistu piedalīšanos. Koncertā tiks dāvināta vijole Ikšķiles mūzikas skolas talantīgajai vijolniecei Amandai Patjanko.

Savukārt, Ikšķiles tautas namā šodien būs iespēja dzirdēt populāro Austrijas džeza orķestri "Eddie Luis und die Gnadenlosen XL", kas kopā ar Austrijā dzīvojošo, jauno latviešu mecosoprānu Helēnu Sorokinu uzstāsies koncertprogrammā "Zāra Leandere – Madame Scandaleuse."

Operetes festivāla galā koncertā 15.jūlijā skanēs skaistākās operešu melodijas renovētajā un atjaunotajā Ikšķiles brīvdabas estrādē. Koncertā piedalīsies solisti no Itālijas un Polijas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti - Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Laura Purena u.c. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Festivāla izskaņā – valšu vakars, kurā ikviens varēs ļauties valša un polkas dejas valdzinājumam orķestra pavadījumā.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi. Festivāla mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.