Infektoloģijas centrā nonākuši vēl četri pacienti ar ērču encefalītu un viens ar Laimas slimību

Rīga, 11.sept., LETA. No Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) nedēļas laikā izrakstīti vēl četri pacienti ar ērču encefalītu un viens pacients ar Laimas slimību, aģentūru LETA informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Līdz šim no LIC izrakstīti 45 pacienti, kuri ārstējušies no ērču encefalīta, 26 pacienti, kuri ārstējušies no Laimas slimības, un četri pacienti, kuriem bijusi ērlihioze.

LIC šogad līdz 10.septembrim pārbaudītas 4599 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, no tām 109 jeb 2,37% konstatēts ērču encefalīts. No visām pārbaudītajām ērcēm 1320 pēc pacientu lūguma noņemtas LIC uzņemšanas nodaļā, taču pārējās cilvēki noņēmuši paši.

Jau ziņots, ka pirmā ērce pārbaudei Latvijas Infektoloģijas centrā šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā - 8.martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk - saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.