Kādu epilācijas veidu izvēlēties matiņu likvidēšanai?

Epilācija ir atbrīvošanās no nevēlamā apmatojuma, likvidējot matiņa sīpolu. Izraujot vai citādi iznīcinot matiņa sīpolu, ataugšana tiek aizkavēta vai pilnībā novērsta, ļaujot iegūt gludu ādu uz ilgāku laiku. Pastāv dažādi epilācijas veidi, tāpēc nav viegli izlemt, kurš būs piemērotākais. Nepieciešams izvērtēt visus par un pret, apsvērt izmaksas un piedāvāto rezultātu, kā arī savas ādas īpatnības un noteikti arī sāpju slieksni, jo vairums no epilācijas veidiem saistās ar lielākām vai mazākām sāpēm, it īpaši ķermeņa jutīgākajās vietās.

Matiņu vaksācija
Vaksācija ir viens no samērā izplatītiem epilācijas veidiem, jo tas apvieno pieņemamu rezultātu un pieejamas izmaksas. Vaksācija ļauj atbrīvoties no matiņiem uz vismaz dažām nedēļām. Vaksāciju iespējams veikt gan salonā, gan mājās. Tomēr šī procedūra ir salīdzinoši sāpīga, it īpaši bikini zonā un padusēs. Pēc vaksācijas arī mēdz būt ieaugušu matiņu problēma, var rasties ādas kairinājums un apsārtums, ja ir alerģiska reakcija uz vaska komponentiem.

Epilatora izmantošana
Epilators ir neliela ierīce, kas aprīkota ar daudzām sīkām pincetēm. Tās rotē ļoti lielā ātrumā un izrauj matiņus. Jaunākās paaudzes epilatori spēj sniegt labu rezultātu, tie arī aprīkoti ar ādas nomierināšanas un atvēsināšanas sistēmām, kas mazina diskomfortu. Tomēr tāpat šis epilācijas veids skaitāms pie sāpīgajiem, tāpēc ne katrs to var izvēlēties regulārai matiņu likvidēšanai. Labā ziņa ir tā, ka epilators jānopērk tikai vienu reizi, bet izmantot to var gadiem. Diemžēl arī pēc epilatora lietošanas matiņi mēdz ieaugt.

Fotoepilatora procedūras
Fotoepilācija ir tā epilācijas metode, kas apvieno optimālu drošību un efektivitāti. Bet, lai iegūtu gludas ādas efektu ar fotoepilācijas palīdzību, ir jāveic vairākas apstrādes ar fotoepilatoru. Fotoepilāciju var veikt gan salonā, gan mājas apstākļos, iegādājoties speciālu fotoepilatoru. Procedūras mājās gan būs ar zemāku efektivitāti, jo jaudīgākas ierīces drīkst izmantot tikai salonos, kur strādā apmācīti speciālisti. Fotoepilācijas pamatā ir ādas apstrāde ar gaismas impulsiem, kas iedarbojas uz mata sīpolu, bojājot to un aizkavējot matiņu ataugšanu. Paliekošu efektu var cerēt sagaidīt pēc četriem līdz astoņiem seansiem.

Fotoepilācija nereti var izraisīt alerģisku reakciju, kā arī šo metodi nevar izmantot, ja ir, piemēram, grūtniecība, ādas slimības, cukura diabēts, varikozas vēnas, sirds slimības, audzēji. Fotoepilators arī nebūs efektīvs, ja nepieciešams likvidēt gaišus, rudus vai sirmus matiņus.

Lāzerepilācijas kurss
Epilācijas veidi ar to vēl nebeidzas. Viena no modernām un efektīvām metodēm, ir lāzerepilācija. Šī metode ir veicama tikai klīnikā pie speciālista, izmantojot sertificētu lāzerepilācijas iekārtu. Šī ir mazsāpīga un efektīva metode, kas likvidē matiņa sīpolu. Veicot pilnu kursu, kurā ir 3-6 procedūras, iespējams atbrīvoties no matiņiem pilnībā. 

Šīs metodes pluss ir saudzīgā ietekme uz ādu, atbrīvošanās no ieaugušo matiņu problēmas, ādas pigmentācijas. Un reizi gadā veicot atjaunojošo procedūru, iespējams aizmirst par nevēlamiem matiņiem uz visiem laikiem. Ar lāzerepilācijas metodi var atbrīvoties arī no gaišiem un smalkiem matiņiem. Kā arī  to var izmantot pat jutīgākajās ķermeņa zonās. Šai metodei gan ir augstākas sākotnējās izmaksas, bet ilgtermiņā tas atmaksājas, jo vairs nevajadzēs tērēt naudu vaksācijas procedūrām vai skuvekļiem.