Kam pievērst uzmanību, pērkot smaržas internetā

Iepirkšanās internetā jau kļuvusi tik ierasta, ka ar to teicami tiek galā pat seniori. Tomēr ir dažas preču kategorijas, kuru iegāde attālināti šķiet riskanta, jo nav īsti skaidrs, ko nopirksi. Viena no tādām precēm noteikti ir smaržas. Skaidrs, ka caur datora ekrānu nevar izmēģināt aromātu un aptaustīt flakonu. Bet tas nenozīmē, ka jāatsakās no smaržu iegādes internetā un visām ērtībā, ko šis process sniedz, piemēram, daudz plašāku sortimentu, ērtu iegādi no mājas, izdevīgāku cenu un citas priekšrocības.

Smaržas internetā var nopirkt arī ar lielu precizitāti un atbilstību tavai gaumei, ja vien zini un ievēro dažus padomus šajā sakarā. Tos esam apkopojuši un piedāvājam iepazīties arī tev!

Izzini zīmola vēsturi un stilu
Tāpat kā mākslā, mūzikā un citās nišās, arī parfimērijā zīmoliem ir savs unikālais stils un rokraksts. Tās ir galvenās tendences, kas caurvij visas aromātu kolekcijas. Ir zīmoli, kuri piedāvā nišas aromātus, un tādi, kuri pieturas pie klasiskām dziļām parfimērijas tradīcijām. Tāpat arī katram parfimēram ir savs rokraksts, tāpēc ir vērts painteresēties, ar kādiem speciālistiem sadarbojas zīmols. Ja tev patīk un jau pieder kāds no šī parfimēra radītiem aromātiem, ir liela iespēja, ka patiks arī citi viņa darbi. 

Nosaki sev tuvāko smaržu saimi
Vēl viens kritērijs, pēc kura orientēties plašajā piedāvājumā, ir aromāta piederība konkrētai smaržu saimei. Izpēti savas jau esošās smaržas, kuras ir maņām tīkamas un piestāv tavai personībai. Tā varēsi saprast, vai esi vairāk citrusa, ziedu, svaigo ūdens, austrumnieciskās, koksnes vai citas smaržu saimes cienītāja. Ja tava gaume izteikti turas vienā vai divās saimēs, tad, visticamāk, arī savas jaunās smaržas atradīsi tieši šāda tipa aromātu klāstā.

Izpēti aromāta kompozīciju un tā notis
Interneta veikalā katra aromāta aprakstā ir norādītas, kādas augšējās, sirds un apakšējās notis tajā iekļautas. Noteikti iepazīsties ar šo sarakstu, lai uzzinātu, vai tajā iekļautas tīkamas sastāvdaļas, vai to starpā nav kāds aromāts, kas galīgi nav tavā gaumē? Augšējās notis ir tās, kuras sajūti uzreiz pēc tam, kad smaržas izsmidzinātas uz ādas. Pamata notis atraisās pēc tam un veido smaržu īsto kodolu. Bet apakšējās notis paliek kā pēdējais akcents uz ādas, kad smaržu pamataromāts jau izbalējis.

Pievērs uzmanību flakona krāsai, dizainam
Smaržu pasaulē flakona krāsai un dizainam ir ļoti būtiska nozīmē, jo tas ir ciešā sasaistē ar pašu aromāta raksturu un noskaņu. Visbiežāk zilganos un zaļos toņos ieturēti flakoni ir ar svaigu un vieglu noskaņu. Maigie sārtie pasteļtoņi saistās ar ziediem un saldiem akcentiem. Bet sarkanā krāsa iet soli solī ar kaisli, romantiku, spēcīgākām jūtām, tāpēc šajos aromātos visbiežāk ir intensīvākas notis. Tumšie flakoni parasti sevī glabā intensīvus un piesātinātus aromātus, kas piemēroti vakaram, rudenim, ziemai. Bet zeltītā krāsa iet roku rokā ar greznību, izsmalcinātību, eleganci, svētkiem, īpašiem dzīves mirkļiem, kad aromāts tiek izmantots kā pēdējais akcents un aksesuārs.

Izvēlies jau zināmu aromātu variantus
Daudzi zīmoli piedāvā smaržas, kurām tiek radīti līdzīgi varianti. To pamatā ir tā pati kompozīcija ar nelielām izmaiņām vai citiem akcentiem. Ja vēlies izmēģināt ko jaunu, bet ne pārāk riskēt, tad laba izvēle ir kāds jau iemīļota aromāta variants. Tās ir kā smaržas – māsas, kuras ir līdzīgas, bet katra ar savu personību. Variantu aromāti var būt ar nedaudz intensīvāku noti vai tieši otrādi – vieglāki un atsvaidzinošāki, kas ir lieliska izvēle vasarai.

Uzticies savai intuīcijai
Visa informācija, ko tu iegūsti, izpētot zīmolu, noskatoties aromāta reklāmas rullīti, izlasot aprakstu un atklājot tā kompozīcijā ietvertās notis, ir kā puzle, kura pati saliekas galvā un rada sajūtu – ir vai nav šis aromāts piemērots tev. Šai sajūtai vienmēr ir vērts uzticēties, jo mūsu intuīcija ir apbrīnojama. Ne vienmēr saprotam, kā tā īsti darbojas, bet tā zina atbildes. Uzticies sev un savai gaumei, arī iepērkoties internetā. Tā tevi nepievils!

Pērc populāru zīmolu oriģinālās smaržas internetā par lieliskām cenām douglas.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu