Kredīts biznesam pret nekustamā īpašuma ķīlu – attīsties un pelni vairāk

Kreditēšanas pakalpojumu specifika šobrīd ir ļoti plaša. Katrs var izvēlēties savām vajadzībām un mērķiem piemērotu naudas aizdevumu. Kredīti pieejami gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, lai īstenotu savus plānus. Kredīts tieši biznesa vajadzībām kļūst arvien populārāks, jo arvien vairāk cilvēku uzdrīkstas no darba ņēmējiem kļūt par darba devējiem un dibina savus uzņēmumus, kļūst par saimnieciskās darbības veicējiem.

Skaidrs, ka uzsākt uzņēmējdarbību vai attīstīt jau esošo uzņēmumu nav viegli, tas prasa lielu darbu un arī finanses, kas ne vienmēr ir pieejamas. Tāpēc ir labi, ka kreditētāji ir uzticami partneri šajā procesā. Kredīts biznesam visbiežāk pieejams tieši pret nekustamā īpašuma ķīlu un ļauj saņemt naudas summu, kas ir pat 50–70% apmērā no īpašuma tirgus vērtības.

Kā atrast finanšu partneri biznesa projektiem
Lai saņemtu kredītu sava biznesa vajadzībām, nepieciešams rūpīgi izvērtēt dažādu aizdevēju piedāvājumus – ar kādiem nosacījumiem un kādas naudas summas uzņēmējiem tiek piedāvātas. Ne visi aizdevēji izvēlas sadarboties ar jaunajiem un vēl tikai topošajiem uzņēmējiem, bet izvēlas tos, kuri jau spējuši sevi biznesa vidē pierādīt. Tomēr ir arī tādi aizdevēji, kas ir atvērti sadarbībai arī ar topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem, saimnieciskās darbības veicējiem un zemnieku saimniecībām, sniedz atbalstu to attīstībai un izaugsmei. 

Lai ātrāk atrastu sev piemērotāko kredītdevēju, ērti var izmanto interneta vietnes, kur apkopota lielākā daļa kreditēšanas piedāvājumu. Tos iespējams salīdzināt un uzzināt būtiskāko informāciju par katru aizdevēju un tā kredītu piedāvājumu specifiku: https://comparo.lv/latvijas-hipoteka/. Izmantojot šādu vietni, varat ietaupīt savu laiku un ātrāk atrast izdevīgāko kredītu savam biznesam.

Ieguvumi, ko uzņēmumam sniegs papildu finanšu līdzekļi
Skaidrs, ka bez vajadzības nav nepieciešams noformēt aizdevumu. Bet, ja biznesam nepieciešams atbalsts, tad tas var būt labs risinājums. Protams, tas iespējams tad, ja ir nekustamais īpašums, ko izmantot kā ķīlu, jo kredīts biznesam pārsvarā tiek izsniegts tikai pret ķīlu. Kredīts biznesam var dot vairākus nozīmīgus ieguvumus:
• papildu apgrozāmos naudas līdzekļus;
• naudu neplānotiem izdevumiem;
• līdzekļus konkurētspējas uzlabošanai un jauna tirgus iekarošanai;
• savas biznesa idejas attīstīšanai;
• jaunu iekārtu un materiālu iegādei;
• nekustamā īpašuma iegādei.

Iespēja padarīt savu hobiju par peļņas avotu
Savs bizness ir gan liela atbildība, gan liela brīvība, gan liela iespēja. Kā līdz tam tikt? Viens no veidiem ir pārvērst savu hobiju par peļņas avotu. Ja jums kaut kas labi padodas, aizrauj, jūs pārzināt šo jomu un esat gatavi to darīt visu laiku, tad skaidrs, ka ir potenciāls to pārvērst par uzņēmējdarbību.

Svarīgi ir uzdrīkstēties un spert pirmos soļus šajā virzienā. Jāsāk ar savas biznesa idejas izstrādi, biznesa plāna izveidi, produktu vai pakalpojumu testēšanu, uzlabošanu. Kad ir skaidrs, ko darīsiet, jau varat meklēt finanšu partneri, ar kura palīdzību uzsākt sava plāna realizāciju. Kredīts biznesam ir piemērots tieši šādai situācijai, kad vajadzīgs atbalsts savas biznesa idejas pārvēršanai reālā uzņēmējdarbībā.

Vairāk par to varat lasīt šajā noderīgajā rakstā: https://comparo.lv/biznesa-idejas/.

Kas jāņem vērā, noformējot kredītu biznesam
Kredīts biznesam ir tāds pats aizdevums kā visi citi. Tas ir līgums, ar kuru uzņematies finanšu saistības. Aizdevējs izsniedz naudas summu, kas jāatmaksā ar konkrētiem ikmēneša maksājumiem.

Visbiežāk kredīts biznesam tiek noformēts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Līdz ar to jābūt gataviem īpašumu ieķīlāt, lai varētu iegūt līdzekļus savas idejas īstenošanai. Nekustamais īpašuma var būt ne tikai ēka, bet arī zeme vai mežs, kas bieži tiek izmantots, kad kredītu vēlas noformēt zemnieku saimniecības.

Protams, ka aizdevējs pārbaudīs kredītvēsturi, maksātspēju, izvērtēs arī visu ar uzņēmumu saistīto dokumentāciju un grāmatvedību, kurai jābūt sakārtotai. Kā arī tiks novērtēts īpašums. Un tad tiks pieņemts lēmums par sadarbības iespēju un nauda summu, ko aizdevējs var izsniegt.

Jāņem vērā, ka šis kredīts ir jūsu lielā iespēja attīstībai, kas jāizmanto apdomīgi un stratēģiski, jo nauda jau vienalga būs jāatdod. Ja to nespēsiet izdarīt, varat arī zaudēt īpašumu. Tāpēc rūpīgi jāizvērtē visi riski. Ieteicams pirms kredīta noformēšanas doties pie aizdevēja uz finanšu konsultāciju un saņemt noderīgus padomus, kā labāk risināt tieši jūsu biznesa situāciju.