Banner 980x90

Lētas riepas – vai tiešām izdevīgi?

Visu četru riepu nomaiņa var būt liels finansiāls ieguldījums, tādēļ bieži tiek meklēti izdevīgāki cenu piedāvājumi vai alternatīvi risinājumi, piemēram, jaunu riepu vietā uzstādot atjaunotas riepas. Riepu cena ir cieši saistīta ar riepu kvalitāti, kas atstāj tiešu iespaidu uz automašīnas vadāmību un drošību, tādēļ pirms lētāku alternatīvu iegādes ir būtiski izsvērt visas šī lēmuma priekšrocības un trūkumus.

Kā veidojas atšķirīgas cenu kategorijas?

Riepu zīmoli piedāvā savus riepu modeļus galvenokārt trijās cenu kategorijās – Premium, vidējā un budžeta klases ziemas, vasaras un vissezonas riepas. 

Riepu pārdošanas cenu ietekmē gan to ražošanā izmantotās tehnoloģijas, gan materiāli, kas kā vienots kopums ietekmē riepu izturību, veiktspēju un citas īpašības. Jo lētāka būs riepu modeļa cenas klase, jo mazāka būs riepu nodilumizturība un efektivitāte.

Kādi aspekti ir jāparedz, izvēloties lētas riepas?

Braukšanas apstākļiem, automašīnas modelim un individuālajiem autovadīšanas paradumiem atbilstošu riepu iegāde palīdz nodrošināt ne tikai optimālu automašīnas vadāmību un stabilitāti, bet arī komfortu, drošību un ekonomiju. 

No lētākām izejvielām izgatavotām riepām ir īsāks kalpošanas laiks, tās var būt trokšņainākas un nespēs nodrošināt vēlamo degvielas ekonomiju. Turklāt lētākas ziemas vai vasaras riepas var nenodrošināt pietiekami efektīvas sezonālās īpašības – saglabāt labu saķeri ar apsnigušu vai apledojušu ceļa segumu vai pretoties hidroplanēšanai.

Kad ir visizdevīgāk iegādāties jaunas riepas?

Lētas riepas var būt izdevīgs risinājums tad, ja automašīna tiek vadīta reti un tikai ideālos laikapstākļos vai ir nepieciešama tūlītēja riepas nomaiņa pēkšņa bojājuma gadījumā. Taču gadījumos, kad ir jāizvēlas riepu kvalitātes un cenas attiecība, vislabāk jaunas riepas ir iegādāties savlaicīgi riepu izpārdošanās un akcijās. Visbiežāk šādas akcijas riepu centros ir pieejamas īsi pirms sezonas sākuma vai tās beigās.

"Riepu garāžas" servisa centros ir iespējams iegādāties visus populārākos un auto ekspertu novērtētākos riepu zīmolus, lai katrs varētu atrast savai automašīnai visatbilstošāko riepu un disku risinājumu. Riepu servisa darbības mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu un pilnu riepu servisa pakalpojumu klāstu, lai visu nepieciešamo varētu ērti un ātri paveikt vienuviet. Vairāk par servisa "Riepu garāža" piedāvājumu var uzzināt, apmeklējot www.riepugaraza.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Svētdiena, 05. maijā, 2024, 00:39

Premium, vidējā un budžeta klases riepas - Ziemas un vasaras . Pie manis ziemas nav. Loģiski , ja es izvelos vasaras. Pats galvenais kritērijs ir razotaja parametri , kurus uzlīmē uz riepu un saitā ir redzami. Mana izvēle Degviela - ne zemak par B , Saķere ar slapju ceļu tikkai A, Skaļums 68 -69 ... Uz tādiem parametriem vis lielākā izvele ir tieši budžeta klasē. Esmu pilnīgi visas klases mēģinājis ar manis nosuktajiem parametriem - 2gadi un ne vairāk uz velkošajām asīm... Ja jūsu auto ir 19 diskiem un augstāk , klusās riepas jums nedabūt ...