Nākamgad martā turpinās skatīt lietu pret ugunsdzēsēju, kurš izraisīja traģisku satiksmes negadījumu

Valmiera, 27.nov., LETA. Uz nākamā gada 26.martu plkst.9.30 nolikta tiesas sēde, kurā turpinās skatīt lietu pret ugunsdzēsēju, kurš, pildot dienesta pienākumus, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā gāja bojā divi cilvēki, aģentūra LETA noskaidroja Ogres rajona tiesā.

Tiesas sēde pārlikta, jo daļa liecinieku nebija ieradušies.

Jau ziņots, ka 2015.gada 13.janvārī apsūdzētā persona pildīja neatliekamus dienesta pienākumus, vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvo transportlīdzekli ar ieslēgtiem speciālajiem gaismas signāliem pa autoceļu Rīga-Daugavpils, dodoties atbrīvot personas, kas iespiestas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā grāvī ieslīdējušā transportlīdzeklī.

Neņemdams vērā meteoroloģiskos apstākļus - tumsu un apledojušu, slapju asfaltu -, kā arī vadītā transportlīdzekļa īpatnības un stāvokli, ugunsdzēsēju mašīnas vadītājs izvēlējās braukšanas ātrumu, kas negarantē satiksmes drošību. Tā rezultātā sākās sānslīde, un, daļēji sasveroties uz kreisajiem sāniem, ugunsdzēsēju automašīna iebrauca pretējā braukšanas virziena joslā un uzgāzās virsū vieglajam transportlīdzeklim.

Sadursmes brīdī vieglais transportlīdzeklis ar četriem pasažieriem bija apstājies un neatradās kustībā.

Ceļu satiksmes negadījumā no gūtajām traumām mira divi pasažieri un divi pasažieri guva vidēja smaguma miesas bojājumus.

Ugunsdzēsēju mašīnas šoferis tagad apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta.