Ogre – pirmā pilsēta ar monumentālu Latvijas valsts karogs

Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Daudzus ogrēniešus un viesus pilsētas svētkos pārsteidza monumentālais Latvijas valsts karogs, ko varēja redzēt 31.jūlija vakarā pie gājēju tilta.

Kā pilsētas informācijas portālu Ogre24.lv informēja biedrības "Latvijas karogs" valdes priekšsēdētājs un ilgtermiņa projekta idejas autors Rihards Kols, šī akcija notika projekta "Latvijas karogs" ietvaros.

Ogres pilsētas svētku atklāšanas brīdī Kols, uzrunājot svētku dalībniekus, sveica svētkos un pateicās Ogrei kādā valstiska mēroga notikumā. "Šodien vēlos pateikties visiem un teikt vislielākās uzlavas par Ogres iniciatīvu kādā īpašā valstiska mēroga notikumā. Projekta "Latvijas karoga" ideja jau kopā pagājušā gada plaši izskanējusi visā Latvijā. Projekta ideja ir Rīgā un citās Latvijas pilsētās izvietot monumentālus Latvijas karogus, kas slietos vairāku desmitu metru augstumā. Ar šo projektu mēs, projekta idejas autori un virzītāji, vēlamies aizsākt nacionālo simbolu godināšanu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tā vairojot mūsu iedzīvotājos patriotismu un lepnumu par Latviju," atzina Kols, piebilstot, ka, viņaprāt, lielizmēra karogi, kas augstu pacelti, plīvos Latvijas pilsētās un būs redzami no tuvākām un tālākām vietām, ir brīnišķīgākā dāvana Latvijas valstij, sagaidot tās simtgadi.

"Lai gan projekta ietvaros organizēto balsošanu un projekta īstenošanu aizsākām tieši Rīgā, jūs, ogrēnieši, esat aizsteigušies priekšā mūsu valsts galvaspilsētai. Šodien pavisam oficiāli varam paziņot, ka Ogrē tiks uzstādīts pirmais monumentālais Latvijas karogs šī projekta ietvaros – jau šā gada 11.novembrī. Ar savu pašu iniciatīvu un uzņēmību Ogre var pamatoti tikt uzskatīta par izcilu piemēru citām Latvijas pilsētām, valstij un sabiedrībai kopumā. Jūsu mērķtiecību un neatlaidību sev tuvu ideju īstenošanai es novēlu ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Varu tikai cerēt, ka arī pārējās Latvijas pilsētas sekos jūsu paraugam un parādīs savu lepnumu par valsi, kurā dzīvojam, uzstādot tādus lielizmēra karogus, kādu redzēsim plīvojam Ogrē jau drīzumā," ar lepnumu atzina Kols.

Projekta idejas autors atklāja, ka karogs, ko svētkos varēja vērot ogrēnieši un pilsētas viesi, bija daļa no Rīgā paredzētā monumentālā karoga, ko plānots uzstādīt līdz 2015.gada 18.novembrim, un tā aptuvenie izmēri būs 60 metri augsts karogmasts un 20x10 metri liels karogs.

"Aicinu Jūs saglabāt savu mērķtiecību un lepnumu par savu valsti ik dienas un turpināt iesaistīties un nākt klajā ar savām iniciatīvām kā godināt Latvijas valsti gan ikdienā, gan arī tās simtgadi sagaidot, jo svinēt savas valsts simtgadi ir pelnījusi ne tikai tās galvaspilsēta, bet visa valsts un visi tās iedzīvotāji. Apsveicu jūs pilsētas svētkos un saku jums uz tikšanos 11.novembrī monumentāla Latvijas valsts karoga svinīgā pacelšanas brīdī. Lai izdevušies svētki!," vēlēja Kols.

Ar mērķi godināt Latvijas valsts simtgadi, domubiedru grupa, kuras sastāvā ir skeletona treneris Dainis Dukurs, operdziedātāja Inese Galante, "Likteņdārza" autors un arhitekts Andris Kronbergs, LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, sportiste Jeļena Prokopčuka, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas radošais direktors Gatis Mūrnieks, olimpiskais vicečempions bobslejā Oskars Melbārdis un 12.Saeimas Premjerministres parlamentārais sekretārs Rihards Kols, ir apvienojušies biedrībā "Latvijas karogs" un rosina īstenot unikālu ilgtermiņa projektu Latvijas karogs. Tas paredz Latvijas nacionālā simbola – karoga – monumentālu izvietošanu līdz 2018. gadam valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Rīgā un reģionu novadu centros. Projekta mērķis ir aizsākt nacionālo simbolu godināšanu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tā vairojot iedzīvotājos patriotismu un lepnumu par savu valsti. Projekta organizatori cer, ka "Latvijas karogs" būs viens no atjaunotās Latvijas laika nozīmīgākajiem projektiem Latvijas iedzīvotāju valstiskās pašapziņas veidošanā.
Viss par: p24