Ogres novada basketbola izlase izcīna pirmo vietu grupā

Publicitātes foto
Ogres novada vīriešu basketbola izlase Latvijas IV Olimpiāde atlases turnīra otrajā posmā uzvarēja Mārupes novada, kā arī Jēkabpils un Rīgas pilsētas komandas, izcīnot pirmo vietu grupā un iegūstot ceļazīmi uz Olimpiādes finālturnīru.

Kā pilsētas informācijas portālu Ogre24.lv informēja Ogres novada pašvaldībā, 15.jūnijā ogrēnieši savā laukumā uzņēma Mārupes novada izlasi. Lai arī Ogres komandai šoreiz dažādu apstākļu dēļ nevarēja palīdzēt virkne vadošo spēlētāju (Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Raimonds Pabrieža un Gints Antrops), mūsu basketbolisti pret Pierīgas pašvaldības izlasi nekādas vaļības neatļāvās. Jau pirmā perioda laikā ogrēnieši ieguva 12 punktu pārsvaru (26:14), bet pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar 54:29. Arī mača turpinājumā mājiniekiem problēmas neradās - tika svinēts pārliecinošs panākums ar 96:69. Ogres novada izlases rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Jānis Antrops, kuram arī 11 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. 16 punktus pievienoja Madars Kokins, 11 - Lauris Mizis, bet pa 10 punktiem guva Jānis Lasmanis un Guntis Sīpoliņš.

17.jūnijā mūsu basketbolisti viesojās Jēkabpilī. Dažādu iemeslu dēļ uz šo spēli nevarēja aizbraukt tieši puse Ogres komandas, tāpēc mūsējiem visu maču nācās aizvadīt tikai sešu vīru sastāvā, kamēr jēkabpiliešiem, kuru līderis šajā turnīrā ir ogrēnietis Renārs Magone, šim mačam bija pieteikti visi 12 basketbolisti. Tieši mājinieki bija tie, kuri pirmie ņēma rokās vadības grožus, pirmo periodu uzvarot ar 23:19, četru punktu pārsvars Jēkabpils izlasei bija arī pēc pirmā puslaika - 44:40. Tomēr jau trešās ceturtdaļas laikā vadībā ar 62:59 izvirzījās Ogres basketbolisti, kuri savu nelielo handikapu nosargāja līdz pat finālsvilpei - 80:78. Rezultatīvākais Ogres novada izlasē ar 30 punktiem bija Jānis Antrops, kuram vēl arī septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Jāpiebilst, ka Jānis laukumā pavadīja no pirmās līdz pēdējai minūtei. 16 punktus savāca Guntis Sīpoliņš, kura kontā arī desmit atlēkušās bumbas. Pa 14 punktiem sameta Sandis Bēts un Jānis Pozņaks, kuram arī 11 atlēkušās bumbas. Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija Ogres Basketbola skolas audzēknis Renārs Magone.

19.jūnijā, Ogres novada izlase cīņā par pirmo vietu grupā tikās ar Rīgas pilsētas komandu. Kā jau iepriekš bija prognozēts, ogrēnieši arī uz maču galvaspilsētā devās ne tuvu savā labākajā sastāvā - no mūsu komandas līderiem dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties Gints Antrops, Kristaps Dārgais, Rinalds Sirsniņš, Mārcis Vītols un Lauris Mizis. Toties pēc atveseļošanās ierindā bij a atgriezies Raimonds Pabrieža. Spēles pirmās piecas minūtes veiksmīgāk aizvadīja rīdzinieki, kuri izvirzījās vadībā ar 15:10, bet jau līdz pirmās ceturtdaļas beigām iniciatīva pārgāja ogrēniešu pusē - 28:24. Dodoties puslaika pārtraukumā, mūsu komandas pārsvars sasniedza pat 15 punktus (53:38). Lai arī otrajā puslaikā laukuma saimnieki cītīgi centās tos deldēt, Ogres novada izlase spēja nosargāt vadību un svinēja ļoti svarīgu uzvaru ar 87:83. Šīs panākums mūsējiem ļāva izcīnīt pirmo vietu grupā un jau kvalificēties Latvijas Olimpiādes finālturnīram. Neapturams mačā pret Rīgas pilsētas izlasi bija Guntis Sīpoliņs, kurš guva 27 punktus, 19 punktu Jāņa Pozņaka kontā, 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Jānim Antropam, bet Sandis Bēts pievienoja 12 punktus. Raimondam Pabriežam seši punkti un piecas personiskās piezīmes, Madars Kokins guva četrus punktus, bet Jānim Lasmanim divi punkti.

Latvijas IV Olimpiāde notiks no 1. līdz 3.jūlijam Valmierā. Basketbola finālturnīrā spēlēs tikai četru pašvaldību komandas, viena no tām būs mājiniece - Valmieras pilsētas izlase.