Pie kafejnīcas "M.Pūres beķereja" piestās 20 antīkie motocikli

Publicitātes foto
Publicitātes foto

8.augustā, laika posmā aptuveni no plkst.15.00 -16.00 ogrēniešiem būs iespēja kļūt par aculieciniekiem īpašam mirklim – improvizētai seno un antīko motociklu parādei pie kafejnīcas "M.Pūres beķereja".

Kā pilsētas informācijas portālu Ogre24.lv informēja pasākuma rīkotāji, ideja par šāda veida pasākumu radusies Latvijas Antīko automobiļu kluba prezidentam Agrim Šmitam, kurš, būdams ogrēnietis, jau sen lolojis ideju sadarbībai ar šo kafejnīcu, kuras "kabatas" formāts un aura apmeklētājiem ļauj uzburt kādreizējās kūrortpilsētas Ogres savdabīgo šarmu.

Šmits pastāstīja, ka uz Ogri ap 20 pirmskara un kara laika motocikli dosies no Ikšķiles pilsētas svētkiem un tas būs nesteidzīgs, skaists brauciens, kurā viņš kolēģus nolēmis iepazīstināt ar divām īpašām vietām Ogres pilsētā – Jāņa Buka izveidoto padomju laika spēkratu ietekmīgo kolekciju "Tehnika no pagātnes", kā arī kafejnīcu "M.Pūres beķereja".

Būtībā ar šo moto braucienu Šmits iecerējis aizsākt tradīciju, kurā antīko motociklu īpašnieki kopīgi apceļos nelielus maršrutus Ogres novadā, iepazīstot interesantākos apskates objektus.

"Šie mazie izbraucieni ar senlaicīgajiem motocikliem uzskatāmi pierāda pirmskara laika tehnikas dzīvotspēju, atdzīvina mūsu kultūrvēsturi. Pie tam, gandrīz pēc katra šāda izbrauciena, mums piesakās arvien jauni dalībnieki. Izrādās, ka tas vecais mocis, kas stāvējis garāžā aizmirsts, tikai nedaudz jāpielabo un tad vēsture sāk dzīvot savu patstāvīgu dzīvi šodienā,"- tā Agris Šmits.
Viss par: p24