Taurupē gatavojas pirmajiem pagasta svētkiem

Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Taurupes pagastā šobrīd notiek remontdarbi skolā un labiekārtošanas darbi skolas parkā, kur pagasta svētkos tiks atklāts piemiņas akmens, pieminot 20.gadsimta griežos skartos taurupiešus.

Kā pilsētas informācijas portālu Ogre24.lv informēja Ogres novada pašvaldība, šovasar remontdarbi tiek veikti Taurupes pamatskolā. Skolas 3.stāvā notiek kabinetu durvju nomaiņa. Darbus veic SIA "Ūpji 1" un līguma summa ir 2303,58 eiro. Darbi jāpabeidz līdz 15.augustam. Skolā notiek arī ēdamzāles griestu un 1.stāva sanitāro mezglu telpu remontdarbi. Par šo darbu veikšanu līgums noslēgts ar SIA "Cēsu Energoceltnieks" un darbu izmaksas - 13841,82 eiro. Darbi jāpabeidz līdz 20.augustam.

Pie skolas jau veikti parka labiekārtošanas darbi – šis projekts saistīts ar piemiņas vietas izveidi. Darbus veica SIA "EIRO DEX" un to izmaksas – 3324,70 eiro. Noņemti vecie apstādījumi, izlīdzināta zeme, ierīkoti jauni apstādījumi, nobruģēts celiņš līdz piemiņas vietai, sagatavota vieta piemiņas akmens novietošanai, iesēts zālāj, ierīkotas apmales stāvlaukumam pie piemiņas vietas.

Pašu piemiņas akmeni no granīta veido akmeņkalis Aivars Neško, tā izmaksas – 3950 eiro. Kā informē Taurupes tautas nama vadītāja Nellija Balode, piemiņas akmens tiek veidots ar domu pieminēt visus 20.gadsimta griežos skartos taurupiešus. Piemiņas akmens būs veidots no četrām skaldnēm, katrai simboliski attēlojot lielāko satricinājumu un notikumu gadus: 1905-1918-1940-1949. Piemiņas akmens tiks atklāts 29.augustā plkst.10.00, atklājot arī pirmos Taurupes pagasta svētkus.

Balode piebilst, ka pagasta svētki Taurupē šogad notiks pirmo reizi pagasta vēsturē. Taurupes tautas nama izstrādātā projekta ietvaros Ogres novada projektu konkursā "Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši - Ogres novadam" ("R.A.D.I. – Ogres novadam") Ogres novada pašvaldība šiem svētkiem piešķīrusi finansējumu 1925 eiro apmērā.

Saimnieciskie darbi, celiņa rekonstrukcija, veikti arī pie Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles. Līgums par darbu veikšanu noslēgts ar SIA "Ūpji 1" un līguma summa - 1854,80 eiro. Darbi drīzumā tiks pabeigti. Līguma ietvaros demontētas uz celiņa esošās betona plāksnes, padziļināta tā gultne, demontētas kanalizācijas aku vāku augšējās daļas, uzbērta grants un smilts, izlikti bortakmeņi un ieklāts bruģakmens.
Viss par: p24