UHD, LED vai SMART TV? Kā izvēlēties sev piemērotāko televizoru? 

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Televizoru klāsts mūsdienās ir ļoti plašs, tāpēc pirms to iegādes Tev nepieciešams iepazīties ar to sniegtajām iespējām un parametriem. 
UHD, LED, SMART TV, 4K, OLED – ja kāda no šīm abreviatūrām Tev nav izprotama, zemāk esam iekļāvuši to skaidrojumus, kā arī informāciju par trīs būtiskākajiem parametri, kuriem jāpievērš uzmanība, iegādājoties televizoru.

1. Kāds ir piemērotākais ekrāna izmērs un tips?
Televizoru izmēri ir ļoti dažādi – sākot ar pavisam nelieliem ekrāniem (<20 collām jeb 50 centimetriem pa diagonāli) un beidzot ar "milžiem", kuru izmērs pa diagonāli sasniedz 80 un pat vairāk collu (200 cm). Izvēloties televizoru, jāņem vērā, kur to plānots novietot, piemēram, virtuvē vai viesistabā. Nozīme ir arī attālumam, no kura Tu televizoru skatīsies – jo lielāks attālums, jo lielāku televizoru ieteicams izvēlēties. 

Optimālais attālums, no kāda skatīties televizoru, ir apmēram 2–3 reizes lielāks par tā ekrāna izmēru. Piemēram, ja līdz televizoram ir aptuveni divi metri, piemērotākais būs televizors ar ekrāna izmēru no 26 līdz 40 collām (65 līdz 100 cm) pa diagonāli.
Savukārt, runājot par ekrānu tipu, jāteic, ka šobrīd lielāko tirgus daļu veido OLED un LED televizori. LED televizori ekrāna izgaismošanai izmanto gaismas diodes, savukārt OLED televizori ir modernāki – tajos esošās organiskās gaismas diodes katru attēla daļu izgaismo bez atsevišķa gaismas avota. Rezultātā tiek iegūts dzidrāks, ar krāsām piesātinātāks attēls, turklāt OLED tehnoloģija, pateicoties plānajam materiālam, ļauj televizora ekrānu izliekt.

2. Kādas televizora funkcijas un pieslēgvietas Tev ir nepieciešamas? 
Ja vēlies baudīt telpisku attēlu, izvēlies televizoru ar 3D funkciju. Ja vēlies ērti sazināties ar draugiem un radiem izvēlies tādu, kurā ir iebūvēta WEB kamera un Wi-Fi uztvērējs. Ņemot vērā, cik dažādas ir mūsdienu televizoru iespējas, pirms ierīces iegādes ieteicams definēt, kādas funkcijas no televizora sagaidi – tas būtiski atvieglos iegādes procesu. 

Liela nozīme ir arī dažādām pieslēgvietām un to skaitam. Piemēram, ja Tev ir vairākas ierīces ar HDMI izeju, kuras vēlies pieslēgt televizoram, pārliecinies, vai konkrētajam modelim ir pietiekams pieslēgvietu skaits. Praktiski visiem mūsdienās ražotajiem televizoriem ir arī USB pieslēgvietas, kā arī digitālais TV uztvērējs, kas ļauj skatīties digitālo televīziju bez atsevišķa dekodera.

3. Kāda ir televizora optimālā ekrāna izšķirtspēja? 
Šis parametrs iet roku rokā ar jau iepriekš minēto televizora izmēru un skatīšanās attālumu. Jo lielāks pikseļu skaits, jo no tuvāka attāluma redzēsi labāku attēla kvalitāti. Savukārt ekrānos ar mazu pikseļu skaitu filmas vai seriāla attēls šķitīs ļoti graudains un nekvalitatīvs.

Televizoru jaunākās tendences
Ja televizora izmēra palielināšanu ierobežo telpas izmērs, tad citu jaunu funkciju ieviešana un ekrāna izšķirtspējas uzlabošana notiek pilnā sparā.

Izšķirtspējas uzlabošana
Ja vēl salīdzinoši nesen HD (High Definition) izšķirtspēja (1366 x 768 jeb 720p) tika uzskatīta par ļoti augstu, šobrīd standarti ir mainījušies, un par normu tiek uzskatīti televizori ar Full HD izšķirtspēju (1920 x 1080 jeb 1080p). Savukārt, ja vēlies izbaudīt īpašu kvalitāti, Tev piemēroti būs televizori ar Ultra HD izšķirtspēju (3840 x 2160 jeb 4K), kuru attēla asums ir tieši četras reizes labāks nekā Full HD televizoriem. Tevi interesē, ko nozīmē šie skaitļi iekavās? Tas ir punktu jeb pikseļu daudzums pa ekrāna horizontāli un vertikāli, tādēļ – jo to vairāk, jo asāks būs attēls.

Funkciju pilnveide
Kā viena no nozīmīgākajām funkcijām, kas radīta pēdējo gadu laikā, ir SMART TV – ar tās palīdzību televizors paver jaunas izklaides iespējas. Tajos ir integrēts internets un citi servisi, kas, piemēram, ļauj ērti sērfot internetā, skatīties video "Youtube", filmas un seriālus "Netflix", kā arī spēlēt spēles.

Vēl viena tendence, kas pašlaik strauji iekaro popularitāti, ir televizori ar ieliektu displeju jeb UHD tipa televizori. Šādi televizori sniedz labāku skatīšanās pieredzi, jo to ekrāna sānu daļas ir tuvāk cilvēka acīm, tādējādi radot telpiskuma izjūtu. Ļoti noderīga ir arī "attēls attēlā" jeb "Picture-In-Picture" funkcija, kas ļauj vienlaicīgi skatīties divus televīzijas kanālus.
Publicitātes fotoPublicitātes foto


Vēlies iegādāties jau televizoru? 
"Xnet" interneta veikala piedāvājumā ir dažādi UHD, LED, SMART TV, 4K, OLED televizori no uzticamākajiem zīmoliem, piemēram, "Samsung" un "Phillips" televizori. Internetveikals darbojas jau kopš 2003. gada, un tajā iespējams iegādāties  ne tikai dažādus televizorus, bet arī citas ikdienā noderīgas elektronikas un sadzīves preces.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu