Zobu implanti – lieliska iespēja atkal smaidīt

Zobu protezēšana ar implantiem ir mūsdienīga un efektīva metode, kā jebkurā vecumā atjaunot skaistu smaidu neatkarīgi no tā, cik liels ir zobu iztrūkums un to stāvoklis. Zobu rindu atjaunošana un uzlabošana nav tikai jautājums par funkcionalitāti un estētiku, bet arī emocionālo stāvokli, jo problēmas ar zobiem būtiski ietekmē cilvēka pašapziņu, tāpat arī panākumus personīgajā un profesionālajā sfērā. Zobu implanti, neskatoties uz augstāku cenu, kļūst arvien pieprasītāki to kvalitātes un nevainojamās estētikas dēļ. Kā notiek zobu protezēšana ar implantiem?

Implantus veido uz titāna skrūvēm
Zobu protezēšana ar šo metodi ir dabīgo zobu analogs, kuru vizuāli nevar atšķirt no īstajiem zobiem. Zobu mākslīgā daļa tiek veidota uz titāna skrūvēm, kuras ieliek žokļa kaulā. Pēc implanta vai implantu ievietošanas, kad tie dažu mēnešu laikā ir sadzijuši, tiek veidotas zobu kroņu daļas atbilstoši tam, kāds risinājums ir nepieciešams, lai izveidotu pilnvērtīgu un skaistu smaidu. Titāns, no kura izgatavotas skrūves, ir nealerģisks materiāls, tāpēc nav jābaidās, ka organisms to atgrūdīs. Pētījumi liecina, ka 98% gadījumu titāna implantu ievietošana un sadzīšana ir sekmīga un nerada nekādu diskomfortu. Kamēr implanti dzīst, nepieciešamības gadījumā var ievietot pagaidu kroni, lai uzlabotu smaida estētiku dzīšanas periodā.

Iespējams aizstāt vienu vai pat visus zobus
Lai lemtu par piemērotāko risinājumu zobu aizvietošanai ar implantiem, nepieciešama konsultācija, kuras laikā speciālists veic zobu apskati, pārbauda zobu un smaganu veselību, iespējams, arī veic rentgentu, lai pārliecinātos par zobu kaula stāvokli. Zobu protezēšana uz implantiem ir fleksibla metode, ar to iespējams aizstāt gan vienu zobu, gan zobu grupu, gan izveidot risinājumus pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Uz implantiem iespējams izveidot gan izņemamas, gan neizņemamas restaurācijas. Tās ir stabilas, ērtas un nerada diskomfortu ne runāšanas, ne ēšanas laikā. Sajūta ir tāda pati, it kā mutē būtu savi īstie zobi.

Zobu implantu galvenās priekšrocības
Zobu protezēšana ar implantiem atšķirībā no tiltiem un citām metodēm, protams, ir dārgāka. Bet ieguvumi, kurus tā sniedz, pilnībā atsver ieguldītos līdzekļus. It īpaši, ja zobu aizvietošana un korekcija nepieciešama gados jauniem cilvēkiem vai personām, kuru ikdiena ir saistīta ar būšanu cilvēkos, atrašonos kameru priekšā. 

  • Implanti pilnībā aizstāj dabisko zobu estētiku un funkcionalitāti, to nevar atšķirt no īstajiem zobiem.
  • Ar šo metodi iespējami dažādi ārstēšanas plāni atbilstoši katra pacienta situācijai.
  • Ievietojot implantus, nav jābojā veselie zobi, kā tas ir gadījumā, ja liek tiltu, kas balstās uz blakus zobiem.
  • Implants noslogo žokļa kaulu tieši tāpat kā īstais zobs, nerodas kaula atrofija, kā tas var būt tilta gadījumā.
  • Ēšana un zobu kopšana ar implantiem neatšķiras no ikdienas ar īstajiem zobiem.
  • Implantu gadījumā mutē nav svešķermeņa sajūtas.
  • Zobu implantēšana ir iespējama jebkurā vecuma, ja ir atbilstošs vispārējās veselības un mutes dobuma stāvoklis.
  • Zobu implantu ievietošana nav sāpīga, jo visas procedūras notiek ar modernām metodēm un ar anestēziju.

Vairāk par zobu implantiem un procedūras izmaksām varat uzzināt “Dr. Apines zobārstniecības klīnikas” mājaslapā apinesklinika.lv, kur arī varat pieteikties konsultācijai pie speciālista, lai apspriestu iespējas uzlabot savu smaidu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu