Banner 980x90

Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža"

Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" atrodas Ikšķiles lauku teritorijā. Pirmoreiz rakstos tā minēta 1676. gadā kā Rīgas Rātes kunga Horsta īpašums, bet kopš tā laika muižai bijuši vairāki īpašnieki. Aptuveni 1900. gadā, pēc barona J. fon Volfa ierosmes, šis nams pārbūvēts, tomēr netika izmainīts "vecais stils". 

Ēkas saglabājušās, laika gaitā daļēji zaudējot autentiskumu, un šobrīd Tīnužu muižā atrodas Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrs, kas apskatei piedāvāta apjomīgu pamatekspozīciju, kas stāsta par vienu no leģendārākajām latviešu strēlnieku kaujām Pirmajā pasaules karā – cīņu pie Mazās Juglas upes. Tāpat vairākas reizes gadā apmeklētājeim ir iespēja iepazīties arī ar citām tematiskajām izstādēm.

Adrese: "Kraujas", Tīnūži, Ikšķiles novads, LV-5015
Tālrunis: +371 26669452
Mājaslapa: www.ikskile.lv
E-pasts: kaspars.spelis@gmail.com
GPS koordinātes: 56.8683333, 24.5676549

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)