Banner 980x90

4 svarīgi kritēriji vasaras riepu izvēlē

Labākās auto riepas nav tās, kas atbilst kādiem noteiktiem parametriem, bet gan tās, kas ir vispiemērotākās tieši jūsu auto. 

Kad ir pienācis laiks iegādāties jaunu riepu komplektu, var izrādīties, ka tas nemaz nav tik vienkāršs uzdevums. Vispirms ieteicams novērtēt, kāds bija iepriekšējo riepu sniegums, lai saprastu – vēlaties gūt līdzīgu braukšanas pieredzi vai tomēr ir laiks kaut ko uzlabot? 

Ja iepriekšējās vasaras riepas jūsu prasības pilnībā apmierināja, varat pieturēties pie pārbaudītām vērtībām. Ja nē, laiks skatīties citu variantu. Lūk, 4  kritēriji, ko ņemt vērā, izvēloties labākās riepas savam auto. 

1. Riepu izmērs 

Informācija par to, kāda izmēra riepas būs piemērotas jūsu automašīnai, atrodama auto īpašnieka rokasgrāmatā un uz uzlīmes, kas atrodas uz durvīm autovadītāja pusē. 

Vairumā gadījumu norādīts vairāk nekā viens pieļaujamais riepu diametrs, tomēr izvēle ir jāizdara, ņemot vērā ražotāja ieteiktos riepu izmērus. 

2. Cenas un kvalitātes attiecība 

Vērtējot riepu iegādei paredzētās izmaksas, daļa autovadītāju apsver iespēju iegādāties lietotas riepas. Tas patiesi sākotnēji var palīdzēt ietaupīt, taču jārēķinās, ka lietotu riepu iegāde vienmēr saistās ar risku, jo nevar būt pārliecības par riepu kvalitāti. Bet tieši riepu kvalitāte ir būtisks aspekts drošai un komfortablai braukšanai. 

Jaunas riepas vienmēr ir labāka izvēle, turklāt tās ir pieejamas dažādās cenu kategorijās, tādēļ katrs var izvēlēties savām iespējām atbilstošu risinājumu. 

3. Slodzes un ātruma indeksi 

Slodzes un ātruma indeksam būtu jāpārsniedz jūsu automašīnas reālās iespējas, tomēr pārmērīga rezerve padarīs riepu pārāk smagu un stingru, ietekmējot braukšanas komfortu un degvielas patēriņu. 

4. Tirdzniecības vieta 

Domājot par kvalitāti un drošību, nozīme ir arī riepu iegādes vietai. Vislabākā izvēle ir uzticams riepu serviss vai pārbaudīta riepu garāža, kur ir pieejamas ne tikai augstas kvalitātes vasaras riepas, bet arī lietie diski, speciālistu konsultācijas, riepu montāža un riepu balansēšana. 

Labas riepas Rīgā piedāvā serviss “Riepu Garāža”. Izvēlei vasaras un vissezonas riepas dažādām prasībām un vajadzībām. Ieskatieties www.riepugaraza.lv un izvēlieties labāko risinājumu drošai un komfortablai braukšanas pieredzei arī gada siltajā sezonā! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)