Ar ko vasaras riepas atšķiras no ziemas riepām?

Ir vairāki svarīgi aspekti, kas saistīti ar braukšanas drošību – tās, viennozīmīgi, ir šofera prasmes, laika apstākļi, auto tehniskais stāvoklis, ceļa kvalitāte, kā arī, protams, sezonai atbilstošas riepas. Lai arī mēs visi zinām, ka aukstajai un siltajai gada sezonai mēs izvēlamies atšķirīgu veidu riepas, ir vērts apskatīt tuvāk, ar ko īsti vasaras riepas atšķiras no ziemas riepām?

Ziemas riepas
Ir trīs galvenie aspekti, kas atšķir ziemas un vasaras riepas – to uzbūve, gumijas sastāvs un protektoru zīmējums. 
• Ziemas riepu sastāvs ļauj tām saglabāt pietiekami mīkstu struktūru arī aukstumā. Jo mīkstāka riepa ir ziemā, jo labāku saķeri tā spēj nodrošināt ar ceļa virsmu, padarot braukšanu drošāku. Šī tipa riepas vislabāk funkcionē temperatūrā zem +7 grādiem.
• Ziemas riepu protektoru blokos ir daudz smalku iegriezumu, kas ļauj efektīvāk izspiest ūdeni, kā arī nodrošina labāku saķeri ar sniegotu vai ledainu ceļu.
• Kā zināms, šīs sezonas riepām ir lielāks protektora dziļums. Latvijas likumdošana nosaka, ka satiksmē aizliegts piedalīties ar ziemas riepām, kuru protektora dziļums nesasniedz 4 mm.

Vasaras riepas
• Tās ir ražotas, lai siltajā laikā nodrošinātu lielisku saķeri uz sausa un mitra ceļa. Pateicoties salīdzinoši cietajam gumijas sastāvam, kas augstākā temperatūrā kļūst mīkstāks, uz ceļa varam justies droši un ērti.
• Vasaras riepas nav veidotas ar tik daudz smalkiem iegriezumiem protektoru blokos, taču protektoru zīmējumi ir veidoti tā, lai pēc iespējas efektīvāk novērstu akvaplanēšanu.
• Šī tipa riepas nav piemērotas izmantošanai ziemā. To pamato ne vien mazais protektoru dziļums, bet arī gumijas sastāvs, jo temperatūrā zem +7 grādiem vasaras riepas kļūst pārāk cietas un nespēj nodrošināt labu saķeri. Tieši tāpēc, sākoties aukstajai sezonai, jāveic riepu maiņa.

Kur iegādāties kvalitatīvas vasaras riepas?
Ja vēlaties savu auto aprīkot ar uzticamu ražotāju vasaras riepām, vissezonas riepām, kā arī aplūkot, ko piedāvā ziemas riepas izpārdošana, ielūkojieties MMK serviss mājaslapā. Šis riepu serviss piedāvā labāko riepu un disku tirdzniecību un remontu par labām cenām. Vairāk informācijas – MMKserviss.lv!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu