Banner 980x90

Biokamīni – darbības princips, ieguvumi

Biokamīnu koncepts ir salīdzinoši jauns. 2010. gadā brāļi Kaspers un Kristofers Dānijā dibināja uzņēmumu Bio Fireplace Group ar mērķi cilvēkiem tiešsaistē piedāvāt iegādāties videi draudzīgus kamīnus. Kopš tā laika biokamīni kļuvuši ne tikai populāri, bet arī tos ražo daudzviet pasaulē. 

Biokamīnu modeļu dažādība ļauj tos iegādāties visdažādākajiem mērķiem un interjeriem. Produkta popularitāti veicina arī tā pieejamība un plašais cenu diapazons. Ja jūs gribat savā interjerā redzēt dzīvu uguni, bet nav vēlmes vai iespējas izbūvēt tradicionālu kamīnu, tad biokamīni ir viepiemērotākā izvēle. 

Kas ir biokamīni?

Tiek uzskatīts, ka biokamīni ir ekoloģiski, jo liesmu nodrošina bioetanols, kas ir organiski iegūts materiāls bez fosilas izcelsmes. Tas ir ērti lietojams un veselībai nekaitīgs risinājums, kas ar īstas liesmas klātbūtni spēj aizvietot tradicionālos kamīnus, vienlaikus atbrīvojot biokamīnu īpašniekus no raizēm par dūmu izvadi, smakām un pelniem. Bioetanola sadegšanas procesā izdalās tikai ūdens tvaiks un ogļskābā gāzē. Tāpēc, lai darbinātu biokamīnu, telpā nepieciešama tikai laba ventilācija. 

Kā darbojas biokamīni?

Bioetanola liesma rodas, kad deglī ielej bioetanola degvielu un to aizdedzina. Degli aizdedzina ar šķiltavu palīdzību vai vienkārši ar sērkociņu. Bioetanola tvertne ir viegli uzpildāma, savukārt speciāli izveidota degļa forma neļauj degvielai izplūst. Pēc degļa aizdedzināšanas kamīns degs vismaz 4–5 stundas. Degšanas ilgums atkarīgs no bioetanola tvertnes tilpuma. Maza izmēra modeļiem tas būs mazāks – līdz 2 stundām. Kamīnu nodzēš, aizverot vāku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi deglim.

Vai biokamīnam nepieciešams elektrības pieslēgums?

Elektrības pieslēgums nav nepieciešams. Kamīns darbojas autonomi, izmantojot vienīgi bioetanolu.

Vai biokamīni izdala siltumu?

Biokamīni līdzīgi tradicionālajiem kamīniem izdala siltumu, jo bioetanols sadegot rada īstu liesmu, taču biokamīni nav paredzēti telpas apsildei tradicionālajā nozīmē. Mēs varam runāt par lokālu siltumu, kas rada omulīgu, mājīgu atmosfēru konkrētā telpas zonā.

Vai biodegvielas kamīns ir drošs?

Bioetanola degviela ir lietošanā droša, it īpaši salīdzinājumā ar standarta gāzes kamīniem un malkas kamīniem. Tas neizdala dūmus un kvēpus, tikai nelielu daudzumu oglekļa dioksīda, kas neapdraud ne jūs, ne jūsu ģimeni. Konstrukcija ar rūdītu caurspīdīgu stiklu ir izturīga pret krasām temperatūras svārstībām līdz pat 300 °C, tādēļ dabisko liesmu var droši baudīt visdažādākos interjeros un vietās: dzīvoklī, mājā, birojā, restorānā, uz balkona vai āra terasē. Vairumu biokamīnu modeļu raksturo bez smaržas, bez dūmu un pelnu darbības princips. 

Biokamīnu izplatītākie modeļi

Šobrīd pazīstami ražotāji BioHeat, Ekougnis, AFLAMO, Kratki, Dorre piedāvā plašu modeļu klāstu. Neliela izmēra galda biokamīnu var novietot uz biroja galda, kafijas galdiņa vai guļamistabā uz naktsgaldiņa. Pieejami arī iebūvējami modeļi, kurus varat pilnībā integrēt interjerā un izmantot kā centrālo telpas akcentu. Mūsdienīgi ir netradicionālas formas biokamīni kā liesmiņu joslas bez nosedzoša stikla, kas telpai piešķir īpaši ekskluzīvu noskaņu. Populārākie ir brīvi stāvošie, uz grīdas novietojamie biokamīni. Neaizmirsīsim par modeļiem, kas piemēroti vasaras terasēm un maziem balkoniem. Tradicionālo kamīnu cienītāji atradīs stilistiskus analogus starp biokamīnu modeļiem.

Biokamīnu kopšana

Regulārai ierīces tīrīšanai izmantojiet mīkstu, remdenā ūdenī samitrinātu drāniņu. Noteikti neizmantojiet metāliskus, raupjus mehāniskos un spēcīgus ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus.

Kā noskaidrojām, tad biokamīns ir ērts, drošs un mūsdienīgs interjera elements telpu noskaņas veidošanai ar dzīvo uguns liesmu. Apskatiet daudzveidīgo modeļu klāstu interneta lielveikala 220.lv piedāvājumā un izvēlaties savam mājoklim vai ārtelpai piemērotāko.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu