Bitumena šindelis – praktisks materiāls jumta darbiem

Bitumena šindelis ir viens no šobrīd populārākajiem un visvienkāršāk uzklājamiem jumta segumiem, kam ir virkne vērtīgu īpašību. Visbiežāk šo materiālu izmanto slīpajiem jumtiem, kā arī sarežģītas konfigurācijas un formas, piemēram, apaļiem jumtiem ar iespēju izveidot oriģināla dizaina risinājumus dažāda tipa būvēm. Taču bitumena jumta segums rada ne tikai gaumīgu būves ārējo izskatu, bet arī pilda vairākas praktiskas funkcijas – hidroizolācija un siltumizolācija ir tikai dažas no tām. 

Ja meklējat labāko jumta seguma materiālu savai būvei, ieteicams pievērst uzmanību inovatīviem materiāliem, kas kalpos ne vienu vien gadu desmitu un priecēs acis ik dienu – un tāds ir arvien lielāku popularitāti gūstošais bituma šindelis.

Kas ir bituma jumta segums un kāpēc to izvēlēties savam jumtam?
Bituma šindelis tiek izmantots gan jaunu jumtu ieklāšanai, gan arī esošo jumtu renovācijai. Šī materiāla īpatnība ir tā daudzslāņu konstrukcija. Tās pamatā ir izturīga stikla šķiedra, kas ir pārklāta ar speciālu polimēru bituma maisījumu. Šindeļu virskārta, kas kalpo kā aizsargslānis, tiek noklāta ar minerālu granulu kaisījumu. Tas ne tikai piešķir segumam krāsu, bet arī aizsargā materiālu no ultravioletā starojuma. Granulām var piešķirt praktiski jebkuru nokrāsu, līdz ar to arī bitumena jumta segums iegūst jebkuru jums vēlamo toni.  Savukārt bitumena šindeļa apakšējais slānis ir pārklāts ar pašlīmējošu un salizturīgu polimērbituma slāni, kas ir aizsargāts ar viegli noņemamu silikona plēvi.

Bitumena jumta segums – vērtīgākās priekšrocības:

  • izturība;
  • laba skaņas absorbcija;
  • siltumizolācija;
  • hidroizolācijas īpašības:
  • viegls svars;
  • vienkārša montāža un transportēšana;
  • noturīgums pret klimatiskajām izmaiņām;
  • minimāls atlikumu daudzums, veicot materiāla apgriešanu un pielāgošanu jumtam.

Der atcerēties, ka bitumena šindelis ir populāra izvēle skaņas izolācijas dēļ, jo, uzklājot šāda veida jumta materiālu, tiek nodrošināts klusums pat lietus vai krusas laikā, kas ir būtiska atšķirība salīdzinājumā, piemēram, ar skārda jumtiem. Turklāt, pateicoties mūsdienīgu materiālu izmantošanai, bituma šindelis paredz arī paaugstinātu drošību, izturību pret vēju, salizturību un citas praktiskas īpašības. 

Ja jūs meklējat viegli montējamu jumta materiālu, kam piemīt hermētiskums un citas ikvienam būves īpašniekam svarīgas īpašības, tad bituma jumta segums būs pareizā izvēle – arī tāpēc, ka bituma šindelis spēj apmierināt arī estētiskās vajadzības.

Bituma šindelis – unikāls izskats jūsu jumtam
Tā kā bitumena šindelis ir ļoti pievilcīgs jumta materiāls, kam ir ļoti plaša krāsu un formu izvēle, tad ikviens privātmājas vai cita veida būves īpašnieks atradīs savām prasībām piemērotāko risinājumu. Plaša bitumena šindeļu kolekcija ir atrodama būvmateriālu ražotāja Technonicol piedāvājumā. Technonicol Shinglas ir mūsdienīgs bituma šindelis, kam piemīt lieliskas estētiskās un ekspluatācijas īpašības. Tas piešķir jumtam vēlamo tekstūru, apjomu, unikālas nokrāsas. 

Bitumena jumta segums pēc sava izskata atgādina šīfera vai flīžu jumtu, taču ir vieglāk montējams un paredz izcilu noturību pat vairāku gadu desmitu garumā. Technonicol materiālu klāstā ir atrodams gan bituma šindelis, kas sniedz hologrāfisku trīsdimensiju apjomu (Western kolekcija), gan bitumena šindelis, kas imitē antīko laiku jumta akmens flīzes (Continent kolekcija). Taču tiem, kuri augstu vērtē klasiskās vērtības un savam jumtam vēlas piešķirt pēc iespējas dabiskāku izskatu, patiks Jazz kolekcija. Šīs kolekcijas bituma jumta segums izskatās tā, it kā būtu veidots ar rokām no kāda dabīga materiāla, piemēram, lubiņām vai slānekļa. Apskatiet arī citas Technonicol bitumena dakstiņu kolekcijas un izvēlieties savai būvei piemērotāko risinājumu!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu