"Kolotilovka" – miniatūra Latvija vien sešus kilometrus no Rīgas

Ricardo Liberato/flickr.com
Ricardo Liberato/flickr.com
Vien sešus kilometrus no Rīgas, Salaspils novada Rūķīšu ciemā atrodas pavisam unikāla vieta ar nosaukumu "Kolotilovka". Tas ir atpūtas komplekss ar vairākām pirtīm un neparastām instalācijām, kuras pats savām rokām ir izveidojis "Kolotilovkas" saimnieks Nikolajs Kolotilo. Turp var pastaigāties pa saliņu, kas veidota Latvijas formā, apskatīt Austrumeiropā lielāko Trojas zirgu, Ādama un Ievas figūras, kā arī daudz ko citu.

Kā "Kolotilovka" tapusi?

https://www.facebook.com/www.kolotilovka.lvhttps://www.facebook.com/www.kolotilovka.lv

"Kolotilovkas" saimnieks ir ukrainis Nikolajs Kolotilo, un arī nosaukums ir radies no viņa uzvārda. Lai arī sākotnējais mērķis bijis prieka radīšana sev un draugiem, vēlāk projekts gluži dabiski attīstījies un guvis atzinību arī paziņu un pat saimniekiem nezināmu interesentu lokā.

Sākotnēji visiem bijusi iespēja atpūsties saunā, vēlāk teritoriju papildinājušas dažādas savdabīgas būves, un visbeidzot radusies arī ideja par miniatūras Latvijas izveidi. Šī mērķa labad saimnieki iegādājuši zemi un ķērušies pie darba. Pirmais solis bija teritorijas rekonstrukcija un aerofotografēšana, lai maksimāli precīzi izveidotu topošās valsts kontūru. Tieši no putna lidojuma Latvijas arī ir vislabāk saskatāmas.

Tieši tāpat kā īstā Latvija, arī miniatūrā Latvija piecu hektāru platībā ir sadalīta reģionos, no kuriem katrā plānotas trīs mājiņas uz koka kājām, tādējādi simbolizējot Brīvības piemineklī esošās trīs zvaigznes.

Laika gaitā "Kolotilovka" tikusi arī pie dažādiem papildu vides objektiem un instalācijām ar savu stāstu un nozīmi, piemēram, Austrumeiropā lielākā Trojas zirga, Ādama un Ievas figūrām, kā arī daudz kā cita. Katru no tiem ir izgatavojis pats saimnieks Nikolajs savām rokām. "Mini Latvija" tiek veidota galvenokārt no materiāliem, kas citiem vairs nav bijuši vajadzīgi.

Ko vēl "Kolotilovkā" pasākt?

www.facebook.com/www.kolotilovka.lvwww.facebook.com/www.kolotilovka.lv

Pie ieejas pirts teritorijā uz apmeklētājiem noraugās uz tanka sēdošs Ļeņins, kā arī Salavecis un Sniegbaltīte. Teritorijā ir vairākas ūdenstilpnes, kurās dzīvo vēži un zivis, un kur vasarā iespējams pat nopeldēties. Ievērības cienīga ir arī būdiņa uz vistas kājām, kas pagriežas, nospiežot elektroniskās tālvadības pogu.

"Kolotilovkā", iepriekš piesakoties, pieejami pirts pakalpojumi, tai skaitā arī tvaika pirts un pirts futbola bumbas formā. Saimnieka Nikolaja pavadībā iespējama arī ekskursija pa "Kolotilovkas" teritoriju, apskatot dažādas skulptūras, piemēram, kalnu, kurā iestādīti koki par godu Ukrainas diasporai, kas dzīvo dažādās Latvijas pilsētās.

Turklāt Kolotilovkā pēc iepriekšējas vienošanās var nosvinēt jubileju vai ielūkoties būdiņā uz vistas kājiņām, kurā atrodas erotiska kolekcija; interjerā izmantoti erotikas elementi un aksesuāri.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)