Ogres 1.vidusskolā sākta stadiona pārbūve un vairāku kabinetu labiekārtošana

Ogre24.lv
Ogre24.lv

Ogres 1.vidusskolā, kas ir Ogres novadā lielākā skola, sākta stadiona pārbūve un vairāku kabinetu labiekārtošana, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ogres novada pašvaldības sēdē šī gada 17.martā deputāti lēma par darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi" īstenošanu Ogres 1.vidusskolā un Ogres Valsts ģimnāzijā. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) šo skolu mācību vides uzlabošanai pieejami 5 029 458 eiro.

Ogres 1.vidusskolas stadions jau sen nokalpojis savu laiku un ilgi gaidījis uzlabojumus. Šovasar beidzot sākti darbi pie stadiona pārbūves, lai jau nākamā gada maijā skolas audzēkņi sportiskās aktivitātes varētu veikt jaunā un modernā stadionā.

Šī gada 18.jūlijā Ogres novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar pilnsabiedrību "Guliver Construction" par Ogres 1.vidusskolas stadiona pārbūvi. Kopējā līguma summa ir 933 510 eiro (bez PVN).

Ogres novada pašvaldības Projektu vadības nodaļas projektu vadītājs Pēteris Preiss informējis, ka projektā paredzēts rekonstruēt pašreizējo skolas stadionu kvalitatīvākai mācību procesa nodrošināšanai. Tāpat plānots izbūvēt skrejceļu, tāllēkšanas, augstlēkšanas, lodes grūšanas sektorus, futbola, basketbola un volejbola laukumu, skatītāju tribīnes zem nojumes, kuras paredzētas līdz pat 300 vietām, tiks uzstādīts arī informatīvais tablo, veikta stadiona apskaņošana un uzstādīts karoga masts. Skolēnu drošībai tiks stiprināta nogāze pie Ogres 1.vidusskolas stadiona.

Tiks būvēta arī saimniecības ēka sporta inventāra un teritorijas uzkopšanas inventāra novietošanai, izbūvēta zālāju laistīšanas sistēma un drenāžas un lietus kanalizācija. Gar stadionu būs pastaigu taka. Preiss uzsvēris, ka, lai arī stadionā līdz 2017.gada pavasarim skolēni sportot nevarēs, tomēr mācību procesam būvdarbi netraucēs.

Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi" laikā vasarā Ogres 1.vidusskolā tiks labiekārtoti seši kabineti, kuros matemātiku, bioloģiju, ķīmiju, dabas zinību un informātiku apgūst 7. līdz 9.klases skolēni. Arī skolas lasītava piedzīvos būtiskas izmaiņas, tā kļūs par interaktīvu centru ar jaunajām tehnoloģijām. Projektā iekļauts arī ekonomiski izdevīgais LED apgaismojums sporta zālē.

Izglītības un sporta pārvaldes galvenā speciāliste sadarbības jautājumos starp valsts un pašvaldību iestādēm izglītības, kultūras un sporta jomā Ieva Švēde uzsvērusi, ka visās telpās tiks nodrošināta ergonomiska mācību vide - kabineti būs iekārtoti atbilstošām mēbelēm un modernām informācijas un komunikācijas tehnoloģijām. Tāpat sporta zālē tiks ievietots telpu sadalošs aizkars, lai zāli varētu optimāli izmantot.

Ogres novada pašvaldība 22.jūlijā noslēdza līgumu ar būvnieku SIA "Danks" par mācību klašu remontu. Kopējā līguma summa ir 136 949 eiro (bez PVN). Līgumā noteikts, ka darbi tiks pabeigti līdz 2017.gada 25.augustam.

Šogad plānots arī sākt Ogres 1.vidusskolas ēkas siltināšanu. Līdz 22.augustam norisinās arī iepirkuma procedūra projektam "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1.vidusskolā, veicot atjaunošanu". Finansējumu ēkas siltināšanai plānots piesaistīt Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātajā konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana - zema enerģijas patēriņa ēkas", kurā plānots piesaistīt 1 994 438 eiro.

Kā aģentūrai LETA atzina Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, darbi Ogres 1.vidusskolā, tostarp stadiona pārbūve, jāpabeidz līdz 2017.gada augustam. Mācību procesu tas netraucēs, visos mācību priekšmetos kabineti šajā mācību gadā tiks nodrošināti, sporta stundām tiks izmantota vidusskolas sporta halle, kā arī pilsētas stadioni.

"Nenoliedzami, būvdarbu veikšanā skolas ēkā un tās teritorijā mācību procesa laikā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība izglītojamo un darbinieku drošības jautājumiem," piebilda Sapožņikovs.

Viss par: Ogres 1.vidusskola