Ogres novada kvasa un alus ražotnē iecerēts saražot 40 tonnas produkcijas gadā

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Ogres novada Suntažu pagastā topošās kvasa un alus ražotnes plānotais ražošanas apjoms paredzēts no 50 līdz 150 litriem dienā jeb 40 tonnas gadā, aģentūru LETA informēja Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Tajā paredzēts ražot vairāku šķirņu alu, kas tiks pozicionēts augstākās kvalitātes kategorijā ar tam atbilstošu cenu, tāpēc nepastāv risks, ka tas varētu veicināt nelabvēlīgu dzeršanas paradumu izplatību pagastā. Paredzēts ražot arī bezalkoholiskos dzērienus - kvasu, bezalkoholisko alu, atkarībā no sezonalitātes un izejvielu pieejamības arī atspirdzinošos dzērienus, izmantojot vietējos augļus un ogas.

Sapožņikovs atklāja, ka būvniecības ieceres materiālos ir minēts, ka uz vietas tiks veikta saražotās produkcijas mazumtirdzniecība. Tirgu savas produkcijas noietam uzņēmējs meklēs pats.

Pats ražotnes īpašnieks Jānis Rudzītis ziņu aģentūrai LETA atklāja, ka ražotnē plānots ieguldīt personiskos līdzekļus 50 000 eiro apmērā. Šī ideja tapusi piecu gadu laikā.

"Jautājums par uzņēmuma nosaukumu ir sarežģīts, es pat teiktu, ka vissarežģītākais no visiem. Vēl joprojām neesmu izdomājis - ir vairāki varianti, bet, kamēr man vēl nav oficiāli tas jāpasaka, es atļaujos domāt," teica Rudzītis.

Ražotnes atvēršanas datums ir atkarīgs no tā, kā veiksies ar projektēšanu - nesen notikusi publiskās apspriešanas prezentācija, kas tiek vērtēta kā veiksmīga, stāstīja Rudzītis. Viņš turpināja, sakot, ka uz prezentāciju neieradās neviens iedzīvotājs, kas nozīmē, ka vietējos ražotne neinteresē. Ir saņemtas dažas pozitīvas anketas, ar kurām arī pietiekot.

"Līdz 18.janvārim turpinās publiskā apspriešana. Pašvaldība apkopos tās rezultātus, februāra domes sēdē tiks pateiks domes galavārds. Tad sāksies projektēšana, kas varētu ilgt līdz martam vai aprīlim," plāno ražotnes īpašnieks.

Rudzītis ļoti vēlētos jau līdz Līgo svētkiem iegūt licenci no Valsts ieņēmumu dienesta, lai vasaras laikā ražotne jau sāktu darbību.

Ogres novada Suntažu pagastā realizējot kvasa un alus ražotnes būvniecības ieceri, par daudz jaunu darbvietu šobrīd nevar runāt, jo plānotā ražotne pagaidām varētu būt neliels uzņēmums, aģentūrai LETA iepriekš pauda Sapožņikovs.

Viņš gan uzsvēra, ka svarīgi ir tas, ka idejas realizētājs nodrošina darbu un ienākumus sev, nevis prasa sociālo pabalstu pašvaldībai.

Sapožņikovs atklāja, ka lielākais ieguvums, realizējot kvasa un alus ražotnes būvniecības ieceri, būs ēku un teritorijas sakārtošana - Latvijas laukos ir ļoti daudz pamestu kādreizējo ražošanas ēku, kas jau pārvērtušās par graustiem un degradē apkārtējo vidi.

Kā informēja Sapožņikovs, uz publiskās apspriešanas sanāksmi Suntažos bija ieradušies daži vietējie iedzīvotāji, būvniecības ieceres ierosinātājs, būvprojekta izstrādātājs, Madlienas būvvaldes vadītāja, Suntažu pagasta pārvaldes pārstāvji. Interesenti tika iepazīstināti ar būvniecības ieceri bijušajā Suntažu pagasta Upespils ciema graudu kalts ēkā izveidot alus, raudzēto dzērienu un bezalkoholisko dzērienu ražotni, ēkā nodrošināt pašu saražotās produkcijas mazumtirdzniecību, kā arī tajā izveidot noliktavas un saimniecības telpas.

Šobrīd nevienam iebildumu pret šādu ieceri nav.

Pēc idejas apspriešanas termiņas beigām, kas paredzēts 18.janvārī, Madlienas būvvalde sagatavos gala ziņojumu un jautājumu par būvniecības ieceri nodos izskatīšanai Ogres novada pašvaldības domes sēdē. Kā atklāja Sapožņikovs, šo jautājumu būs iespējams iekļaut 21.februāra domes sēdes darba kārtībā.

Kā ziņots, publiskai apspriešanai nodota būvniecības iecere Ogres novada Suntažu pagasta nekustamo īpašumu "Kalts" pārbūvēt par kvasa un alus ražotni.

Bijušajā graudu kaltes ēkā paredzēts izveidot alus, raudzēto dzērienu un bezalkoholisko dzērienu ražotni, kā arī piedāvāt pašu saražoto produkciju mazumtirdzniecībā. Ēkai netiks mainīts ārējais būvapjoms, iekštelpās tiks izveidotas papildu starpsienas.

Ar būvniecības ieceres dokumentāciju iespējams iepazīties Suntažu pagasta pārvaldes telpās un Ogres novada pašvaldības mājaslapā "www.ogre.lv".