Banner 980x90

Ziemas atvaļinājums kalnos – kāds inventārs būs nepieciešams?

Daudzi atzīst, ka gada sākumā enerģētiski atrodas zemākā punktā un tādā brīdī paņemt brīvdienas liekas tik vilinoši. Arī mediķi iesaka ieklausīties sava organisma iekšējos ritmos – lēmums ilgāk pagulēt vai “izvējot galvu” patīkamās fiziskās aktivitātēs palīdzēs noskaņoties jaunam darba cēlienam. Tādēļ doties atvaļinājumā ziemā ir veselīgi un arī tālredzīgi. Pozitīvas emocijas ir vitāli nepieciešamas, lai cilvēks justos labi, būtu sociāli aktīvs un motivēts darbam.

Izvēle pavadīt atvaļinājumu ārpus valsts un baudīt ziemas priekus kalnos atkal atgriežas galamērķu augšgalā. Braukt ar kalnu slēpēm un sniega dēli var jebkurā valstī, kur ir kalni un augstienes, kā, piemēram, Francijā, Austrijā, Vācijā vai Itālijā. Ekonomiskāks atvaļinājums būs Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā un Polijā. Ziemā sniegs ir praktiski garantēts visos populārākajos slēpošanas kūrortos. Atliek pārliecināties, vai sarūpēts viss nepieciešamais apģērbs un inventārs.

Apģērbs ziemas sportam

Ziemas sportā svarīgi, lai apģērbs ķermeni sildītu, nevis karsētu. Tādēļ, komplektējot savu ziemas apģērbu garderobi, ieteicams ievērot 3 slāņu stratēģiju. Šis princips darbojas neatkarīgi no izvēlētā sporta veida. Svarīgi, lai būtu piemērots apģērbs, kas izturētu temperatūras izmaiņas. Pirmajam slānim izvēlamies mitrumu uzsūcošu apakšveļu; vidējai kārtai tiek izvēlēts elpojošs, siltumu uzturošs, vēlams ne ūdensizturīgs apģērbs. Visbeidzot, trešajam slānim izvēlamies ūdensizturīgu jaku, bikses vai kombinezonu. Neaizmirstiet par garo apakšveļu zem slēpošanas biksēm, lai kājas zemāk par vidukli būtu siltas. Nav nekas sliktāks par aukstām rokām vai kājām, tāpēc noteikti uzturiet tās siltas, izvēloties cimdus, dūraiņus un nano zeķes, kas izgatavotas no īpašām šķiedrām siltuma nodrošināšanai.

Atrodiet sev piemērotākos zābakus un īstās kalnu slēpes

Lai izvēlētos pareizos zābakus, noteikti jāņem vērā šie divi galvenie kritēriji: izmērs un forma. Vēl lielākam komfortam ir maģisks aksesuārs: termoformējamā odere – zeķe, kas pielāgojas pēdas formai. Ņemot vērā ceļošanas izmaksas, daudzi izvēlas inventāru nomāt. Ja vēlaties investēt savā meistarībā, tad kalnu slēpes un sniega dēli tomēr ieteicams iegādāties. Tādējādi jūsu inventārs sekmēs arī augšanu meistarībā. Nomas inventārs tāds noteikti nav, jo ir piemeklēts statistiski vidējam lietotājam. Regulāri slēpojot vai snovojot, drīzumā segsiet aprīkojuma izmaksas. 

Distanču slēpošana

Kalnu kūrorti parasti arī piedāvā dažāda garuma un grūtības pakāpes distanču slēpošanas trases. Tās visbiežāk ierīkotas ainaviskās vietās, ļaujot ne tikai sportot, bet arī baudīt skaistus dabas skatus. Dodoties izbraucienā ar distanču slēpēm, jāņem vērā, ka laika apstākļi var strauji mainīties – saulei nomainoties ar brāzmainu vēju un sniegu –, tādēļ vērts savlaicīgi padomāt par piemērotu apģērbu. Ražotāji distanču slēpotāju apģērbu iedala trīs kategorijās atkarībā no slēpotāja sagatavotības līmeņa: “brīvdienu slēpotājs”, “sportists–amatieris” un “sportists–profesionālis”. Saglabājot 3 slāņu stratēģiju, katrai no šīm grupām apģērbs ir ar atšķirīgu siltuma, elpojamības un vēja necaurlaidības īpašību proporciju. Tāpēc ir svarīgi novērtēt slēpošanas biežumu, intensitāti un iemaņu līmeni, lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko apģērbu.

Ne visi distanču slēpju zābaki ir saderīgi ar visiem slēpju stiprinājumiem. Izmantojot komplektus ar nesaderīgiem komponentiem, palielinās iespējamība, ka jūsu slēpes netiks pareizi atbrīvotas, radot nopietnu savainojumu iespējamību. Tāpēc ir svarīgi pārliecināties, vai jūsu slēpju zābaki un stiprinājumi ir saderīgi un droši.

Aizsargbrilles

Izvēlēties un lietot pareizas sniega aizsargbrilles ir viens no pamatnosacījumiem acu aizsardzībai un komfortam gan saulainā, gan sniegotā vai vējainā laikā. Piemeklējiet brilles ar mainīgām lēcām, kas automātiski pielāgojas gaismas spilgtumam. Ar tām jūs varēsiet braukt gan spožā saulē, gan trasē ar vakara apgaismojumu. Tāpat arī ražotāji ir izveidojuši brilles, kas paredzētas īpaši distanču slēpotājiem.

Lai arī ziemas atpūta kalnos saistās ar aktivitātēm sniegā, ielejās, kur sniega sega jau nokususi, iespējams izmēģināt trekingu – ilgstošu staigāšana brīvā dabā, bieži kalnainā apvidū, kurā nav šim mērķim paredzētu taku. Tādiem pārbaudījumiem līdzi noteikti jāņem savs alpīnisma inventārs

 

Visu rakstā minēto apģērbu un inventāru varat meklēt un iegādāties 220.lv!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu