Banner 980x90

Lai pilnveidotu institūciju rīcību, pašvaldībās plāno veidot Bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupas

LETA
LETA
Rīga, 8.jūn., LETA. Institūcijām atbilstoši to kompetencē esošajiem bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem un darbības mērķiem turpmāko sadarbība būs jāīsteno Bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupas ietvaros, lai sekmētu efektīvu institūciju sadarbību un veidotu mērķētāku katras institūcijas rīcību.

Par to liecina, Ministru kabineta projekts "Noteikumi par institūciju sadarbību bērnu tiesību aizsardzībā", kas šodien izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš, plānots, ka sadarbības grupu izveido pašvaldība, un tās darbības teritorija ir attiecīgā novada vai republikas pilsētas administratīvā teritorija. Vienā novadā vai republikas pilsētā var izveidot vairākas sadarbības grupas vai vairākas pašvaldības var izveidot vienu kopīgu sadarbības grupu.

Jaunveidojamās sadarbības grupas izskatīs individuālus gadījumus saistībā ar iespējamiem bērna tiesību pārkāpumiem, ja ir nepieciešama vairāku institūciju sadarbība un ir kritisks gadījums, kurā iesaistīts bērns, tai skaitā situācija, kurā nepieciešama ātra rīcība.

Tāpat grupa izskatīs sarežģītus gadījumus, kurus nav iespējams atrisināt vienas institūcijas ietvaros vai kurus nav izdevies atrisināt ilgstošā laika posmā, nelaimes gadījumus, kurā iesaistīts bērns, tai skaitā iestājusies bērna nāve, vai smagas vai neatgriezeniskas sekas bērna attīstībai prettiesiskas darbības rezultātā. Sadarbības grupu uzdevums būs arī analizēt situācijas bērnu tiesību aizsardzības jomā un sniegt priekšlikumus pašvaldībai novada vai republikas pilsētas bērnu tiesību aizsardzības programmas izstrādei.

Pēc LM paustā, normatīvo aktu pilnveidošanai bērnu tiesību aizsardzības jomā sadarbības grupām būs pienākums sniegt priekšlikumus LM. Savukārt, ja pašvaldībā jau pastāv koleģiāla institūcija, kas darbojas bērnu tiesību aizsardzības jomā, tad nav jāveido jauna sadarbības grupa, bet jau esošā var turpināt savu darbību, ievērojot noteikumu projektā minētās prasības.

"Ja kāda sadarbības grupa nevarēs vienoties par saskaņotu un koordinētu sadarbību individuālā gadījuma izskatīšanā, tai šādā gadījumā nekavējoties būs jāinformē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija," skaidro Zariņš.

Sadarbības grupas sastāvā būs jāiekļauj pārstāvji no pašvaldības policijas vai Valsts policijas, pašvaldības sociālā dienesta, bāriņtiesas, pašvaldības Izglītības pārvaldes vai kāds cits izglītības speciālists. Pēc pašvaldības iniciatīvas sadarbības grupas sastāvu var papildināt ar citu institūciju pārstāvjiem.

Noteikumi vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)