Banner 980x90

Ogres pašvaldībā par 67 eiro pieaugs izmaksas par vienu bērnudārza audzēkni

Ogre24.lv
Foto: Ogre24.lv

Ogres novada pašvaldībā par 67 eiro mēnesī pieaugs izmaksas par vienu pirmsskolas izglītības iestādes audzēkni, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ogres novadā ir 10 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, kopējais bērnu skaits šī gada 1.janvārī - 1643. Kopējie šo bērnudārzu uzturēšanas izdevumi 2016.gadā ir 3787 650 eiro (2015.gadā kopējās izmaksas bija 3 351 329 eiro). Viena izglītojamā uzturēšanas vidējā izmaksas attiecīgi ir 192 eiro mēnesī.

Pagājušajā gadā izmaksas par vienu bērnu bija mazākas - 125 eiro mēnesī. Izmaksu pieaugums saistīts ar izmaiņām Ministru kabineta noteiktajā aprēķina metodikā - šogad aprēķins veikts par bērna uzturēšanos pirmsskolas izglītības iestādē 12 stundas, nevis 8 stundas dienā, kā tas bija noteikts iepriekš.

Pašvaldība sniedz finansiālu atbalstu privātajai izglītības iestādei, kas nodrošina pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri nav nodrošināti ar vietu pašvaldības izglītības iestādē. Turklāt pašvaldība sedz šīs izmaksas tādā apmērā, kas atbilst vienam izglītojamajam pirmsskolas izglītības programmā nepieciešamajām vidējām izmaksām pašvaldības izglītības iestādēs - tātad no pašvaldības budžeta privātie bērnudārzi saņems 192 eiro mēnesī par katru bērnu.

Jau ziņots, ka no 1.janvāra spēkā stājas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) noteikumu projekts par metodiku, kā aprēķināmas viena bērna vidējās izmaksas par izglītošanu pirmsskolas izglītības iestādē.

Lai aprēķinātu, cik pašvaldībai izmaksā viena bērna izglītošana pirmsskolas izglītības iestādē, jāņem vērā 19 kritēriji. Aprēķinot vidējās izmaksas, pašvaldības varēs noteikt atbalstu bērnam par izglītošanu privātajā bērnudārzā, ja viņam netiek nodrošināta vieta pašvaldības uzturētajā pirmsskolas izglītības iestādē.

Starp kritērijiem ir atalgojums, izņemot pedagogu atalgojumu, ko piešķir kā mērķdotāciju no valsts budžeta, darba devēja sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pabalsti un kompensācijas. Metodika paredz ņemt vērā mācību, darba un dienesta komandējumus, pasta, telefona un citu sakaru pakalpojumu izmaksas, remontdarbus un iestāžu uzturēšanas pakalpojumus, īres un nomas maksas. Tāpat būs jāņem vērā izdevumi par precēm iestādes darbības nodrošināšanai, kurināmo, zālēm un ķimikālijām, medicīniskajām ierīcēm, mācību līdzekļiem un materiāliem, kā arī izdevumi periodikas iegādei.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)