Banner 980x90

VIAA pārbaude atklāj Pūķes un Bartkeviča melus

Ogres novada dome saņēmusi Valsts Izglītības Attīstības aģentūras (VIAA) veiktās pārbaudes slēdzienu saistībā ar iznīcinātajiem Eiropas Savienības projekta dokumentiem, vēstī ziņu portāls ogrenet.lv.

Jāatgādina, kā šā projekta ietvaros visnotaļ apšaubāmu uzvaru konkursā par labi atalgotu amatu guva nu jau bijusī novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, turklāt šo konkursu organizēja un vadīja Vitas Pūķes vedekla Edīte Vjakse (Pūķe). Pārbaudes aktā nepārprotami konastatēts, ka šāda normatīvajiem aktiem neatbilstoša dokumentu iznīcināšana tiešām ir notikusi, vienlaikus uzdodot labot pieļautās kļūdas.

Paši organizē, paši uzvar

Ogrenet jau rakstīja par dažus gadus atpakaļ notikušā ES projekta par pedagogu konkurētspējas paaugstināšanu visai skandalozo gaitu. Tā ietvaros tika izsludināti konkursi uz labi atalgotiem amatiem. Konkursus organizēja domes darbiniece Edīte Vjakse (tagad jau Pūķe), kura pati visai dīvainā kārtā svinēja uzvaru sadaļā par atbildīgās komisijas sekretāres vietu. Tomēr vēl dīvaināks šķita Vitas Pūķes triumfs konkursā uz šīs pašas komisijas vadītājas amatu – eksvicemērei un ārstei – neiroloģei Vitai Pūķei nebija ne atbilstošas pieredzes, nemaz nerunājot par atbilstošu izglītību, kas ļautu nodarboties ar pedagogu darba kvalitātes izvērtējuma kritēriju noteikšanu.

Šobrīd joprojām nav saņemtas atbildes no vairākām institūcijām, kas pēc būtības izvērtē amatpersonu iespējamo atrašanos klajā interešu konfliktā un sava dienesta stāvokļa izmantošanu personiskās interesēs. Tāpat nav skaidrs, vai būs iespējams piedzīt "izkārtoto" naudu no pašiem "izkārtotājiem" un "izglītības darba speciālistiem". Tomēr viens solis taisnīguma atjaunošanas virzienā jau ir sperts – VIAA atzinusi, ka ES projekta dokumentu iznīcināšana, kas Ogres novada domē notika uzreiz pēc šīs lietas nākšanas gaismā, notikusi neatbilstoši dažādu noteikumu prasībām.

Vaimanas rezultātu nedeva

Kā jau minēts, tūlīt pēc tam, kad atklātībā nokļuva informācija par Pūķu ģimenes uzvaras gājienu šā konkursa ietvaros, atklājās vēl kāds visai šokējošs fakts – daļa no projekta dokumentiem, pie kam tieši tā, kur fiksēta atalgojuma un likmju noteikšanas kārtība, izrādījās vienkārši... iznīcināta. Protams, sekoja daudzi jautājumi šajā sakarā, uz ko toreizējā domes vadība reaģēja visai vienoti – gan pati Pūķe, gan bijušais Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs nemitējās skandināt, ka viss esot vislabākajā kārtībā un iznīcībai esot pakļauta vien nenozīmīga dokumentu daļa, pie kam tika atrasti pat kaut kādi iekšējie normatīvie akti, kas šos procesu, Pūķesprāt un Bartkevičaprāt, padarīja likumīgu. Arī uzticamie algotie piebalsotāji juridiskajā un komunikāciju jomā visiem spēkiem centās kliedēt sabiezējušos mākoņus, iztēlojot iznīcināto dokumentu blāķi gluži par diviem, trim nebūtiskiem ar roku rakstītiem papīreļiem. Šo teoriju visi pieminētie centās uzturēt spēkā, atbildot arī uz masu mediju jautājumiem.

Šajā laika periodā neiztika arī bez dažiem kurioziem, piemēram, Vita Pūķe "aizmirsa", ka Edīta Vjakse nu jau labu laiku pilnīgi oficiāli ir viņas vedeklas statusā, nesot uzvārdu Pūķe, un savās rezolūcijās uz informācijas pieprasījumiem konsekventi lietoja uzrunu "Edīte Vjakse", laikam jau cerot, ka tieša uzvārdu sakrītība padarīs esošo šmuci mazāk šmucīgu. Šīs atrunas un pat pamuļkīgās viltības tomēr gaidīto rezultātu nedeva – dokumentu iznīcināšanas lietu pārbaudīt ieradās VIAA speciālisti.

Pārkāpumi ir nepārprotami
Nepārrakstot visu VIAA sniegto atzinumu (ar to detalizēti var iepazīties pielikumā), secinājums ir viens – dokumentu iznīcināšanai likumīga pamata nebija. Nevienam gan nav grūti iedomāties, kādu mērķu un motīvu vadīta tā patiesībā notika. VIAA savos ieteikumos sniegusi skaidras norādes kā turpmāk uzglabājami šādi ES projektu dokumenti un ziņojums par šīs prasības nodrošināšanu ir iesniedzams līdz 31.jūnijam. Saprotams, ka atjaunot iznīcināto dokumentāciju konkrētā projekta ietvaros vairs nav iespējams, jo būtu visai naivi iedomāties, ka iesaistītās amatpersonas pēkšņi atrastu, teiksim, noglabātas kopijas. Tāpēc atliek vien cerēt uz citu pārbaudes institūciju spēju izvērtēt situāciju pēc būtības. Konkrētu personu saukšana pie konkrētas atbildības šķiet tomēr būtu vislabākais garants, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos ne citu projektu izvērtēšanas gaitā, ne pašvaldības darbā kopumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)