Banner 980x90

Kompozītmateriāli mums apkārt

R.L.M.
R.L.M.

Lai arī daudziem šķiet, ka kompozītmateriāls ir kaut kāds specifisks celtniecības materiāls, kas ikdienā nav bieži sastopams, tā nebūt nav. Patiesībā kompozītmateriālus mēs varam ieraudzīt ik uz soļa, piemēram, betons ir viens no biežāk izmantotajiem kompozītmateriāla veidiem.

Savienojot cementu ar smiltīm, akmeni un ūdeni, tiek savienoti materiāli, kuru fizikālās un ķīmiskās īpašības kardināli atšķiras, ar mērķi iegūt materiālu ar noteiktām īpašībām. Piemēram, betona ražošanas mērķis ir iegūt izturīgu celtniecības materiālu, kas ir viegli ieklājams, ātri sacietē un ir ar augstu slodzes izturību. Smiltis vai cements atsevišķi nesniegs šādas īpašības, bet, savienojot kopā visus iepriekš nosauktos materiālus, mēs iegūstam celtniecības materiālu ar sev vēlamajām īpašībām.   Ikdienā kompozītmateriāli tiek izmantoti daudzās ražošanas nozarēs, ražojot detaļas, konstrukcijas un pat rotaslietas. Kompozītmateriālu svarīgākā īpašība ir to augstā izturība un vieglais svars, kas ļauj realizēt pat sarežģītas formas lielizmēra konstrukcijas, ko izmanto mašīnbūvē, rūpniecisko produktu izgatavošanā, laivu, sporta preču, lidmašīnu un citu iekārtu ražošanā.

 


Kompozītmateriāli no stikla šķiedras
Viena no galvenajām stikla šķiedras priekšrocībām, kādēļ tieši tā ir viena no pieprasītākajiem materiāliem kompozītmateriālu izgatavošanā, ir zemā ražošanas pašizmaksa. Stikla šķiedras kompozītmateriāli tiek ražoti no stikla šķiedras, kas tiek piesūcināti ar poliestera sveķiem. Stikla šķiedras kompozītmateriālu ražošanā tiek izmantotas gan kā audums, gan kā auklas, atkarībā no kompozītmateriāla izmantošanas veida. Gala rezultātā tiek iegūt materiāls, kas ir ar augstu izturību pret apkārtējās vides negatīvo ietekmi, noturīgs pret ļoti augstām vai – tieši otrādi – ļoti zemām temperatūrām, ķīmisku vielu iedarbību, mitrumu, straujām laika apstākļu svārstībām un arī mehānisku iedarbību. Var droši apgalvot, ka stiklšķiedras kompozītmateriāli ir universāls materiāls ar izcilām kvalitatīvajām īpašībām, ļaujot to integrēt ļoti daudzu produktu ražošanā.  

 


Latvijā ražo kvalitatīvus kompozītmateriālus
Ne visi ir informēti, ka arī pie mums Latvijā ražo augstas kvalitātes kompozītmateriālus. SIA R.L.M. jau vairāk nekā 25 gadus ražo kompozītmateriālus būvniecības nozarei. Daudzo darbības gadu laikā esam ieguvuši klientu un sadarbības partneru uzticību, pierādot sevi kā konkurētspējīgu kompozītmateriālu ražotāju Eiropas līmenī. Lai nodrošinātu izcilu rezultātu, mūsu uzņēmums ražošanas procesā izmanto tikai jaunākās tehnoloģijas un kvalitatīvus materiālu, lai spētu saviem klientiem piedāvāt augstu kvalitāti par konkurētspējīgu cenu. Aicinām ikvienu atbalstīt vietējos ražotājus un novērtēt Latvijā ražoto izejmateriālu kvalitāti, lai pārliecinātos, ka Latvijas uzņēmēji spēj konkurēt ar atpazīstamākajiem Eiropas ražotājiem. Sazinieties ar mūsu konsultantiem, lai noskaidrotu, kā mūsu ražotie kompozītmateriāli var palīdzēt uzlabot jūsu uzņēmuma ražošanas procesus!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)