Ogres muzejā atkārtoti viesosies izrāde ar Čaka dzeju "Notekcaurule"
Trešdien, 27.februārī, plkst.18.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā pēc ilgāka laika atkal būs iespēja vērot aktiera un režisora Vara Piņķa iestudēto izrādi ar Čaka dzeju "Notekcaurule", pilsētas informācijas portālu Ogre24.lv informēja Ogres Vēstures un mākslas muzeja pārstāvis.Pagājis jau vairāk kā gads, kopš astoņās izrādēs Ogres Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijā "Ogre – peldu un gaisa kūrorts" kamerizrādi noskatījās vairāk kā 300 skatītāju.
Šomēnes, pēc skatītāju lūguma, 27.februāra pēcpusdienā izrāde ar Čaka dzeju vēlreiz atgriežas Ogrē.
Izrādi radījis aktieris un režisors Varis Piņķis sadarbībā ar kontrabasistu un komponistu Kristapu Pētersonu. Tās nosaukums "Notekcaurule" patapināts no Čaka poētiskās pasaules, kurā dzejnieks romantiski mīl, ir puiciski trakulīgs, aizrautīgi priecājas, gaiši skumst un ir viedi nopietns, uzlūkojot strēlnieku zvaigznāju. Izrāde tiks spēlēta Ogres Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijā, vidē, kur lietas un noskaņa jau pašas par sevi ir daļa no Čaka poētiskā laika un telpas.
Vara Piņķa Čaka lasījums maz līdzināsies jau latviešu teātrī spoži pieredzētajiem. Jau otro gadu desmitu dzīvojam gadsimtā pēc Čaka. Nu jau kā 21.gadsimta bērni pieredzam tās pašas sajūtas un lietas, vērojam to pašu Čaka laika arhitektūru, ieskatāmies tajos pašos Rīgas namu pagalmos, logos, dzeltēnajās spuldzēs un zvaigznēs. Arī Čaku lasām to pašu, bet tomēr – katrs savu. Savu versiju par Čaku Varis Piņķis piesaka kā "izrādi par smaržām un garšām, par klaiņojošo mežonīgo pilsētas suni (Čaku), kurš uzsūc sevī pilsētas burzmu un smakas. Izrāde meklē tik reti sastopamo īsto, nebanālo erotiku. Izrādi papildina kontrabass, kas nav tikai pavadījums dzejai, bet netiešs Čaka ekspresīvās dvēseles atspoguļotājs."
Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Ogres novada pašvaldības atbalstu. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Uz sarakstu