Ogres novada jaunieši rīko mūzikas un mākslas festivālu
Eiropas reģionālā attīstības fonda atbalstītās Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Young, Active, Creative" (tulkojumā no angļu valodas - "Jauns, Aktīvs, Radošs", redakcijas piezīme) ietvaros 15 Ogres novada un 15 Igaunijas pilsētas Pilvas (Polva) jaunieši vasaras izskaņā abās pilsētās rīkos mūzikas un mākslas festivālu.Ogrē festivāls "Cita Vide: Urbānais mežs" notiks 31.augustā un 1.septembrī. Kā norāda organizatori, festivālā būs iespēja ne tikai klausīties visdažādāko mūziku (indie/art rock, folk, accapella, Jungle elektronika, dub), bet arī sajust karnevāla garu, jo būs jāģērbjas atbilstoši tēmai Urbānais mežs.
Renāte Mencendorfa no Ogres jauniešu kluba "Projektu darbnīca" un festivāla organizatoru komandas pārstāve pilsētas informācijas portālam Ogre24.lv pavēstīja, ka pašlaik projekts jau tuvojas noslēgumam, jo jaunieši pēc četrām kopīgajām apmācībām ar igauņiem ir izplānojuši festivāla filosofiju un ideju, vietu, kur norisināsies festivāls, tāpat arī to, kādi mūziķi, mūziķu grupas un dīdžeji uzstāsies festivālā. "Jaunieši paši ģenerēja idejas, kontaktējās ar mūziķiem, uzrunāja sponsorus. Ir apzinātie sadarbības partneri, piesaistīti sponsori. Pašlaik visaktīvākā komunikācija ar mērķauditoriju norisinās sociālajos tīklos, kā arī izmantojot nacionālos ziņu kanālus, taču drīzumā informēsim potenciālos festivāla apmeklētajus arī ar vides plakātu starpniecību gan Ogres pisētā, gan tuvākajā apkārtnē," viņa teica, piebilstot, ka organizatori sagaida aptuveni līdz 1 500 apmeklētājus.
Kā norāda organizatori, nekomerciālais kino un foto priecēs apmeklētāju acis, bet rokas varēs darbināt dažādos workshopos (no angļu valodas – radošās darbnīcas, redakcijas piezīme) un sporta aktivitātēs. Dvēselei - dzejas lasījumi, relaksācija un teātra improvizācijas. Savukārt, lai tiktu radīta karnevāla atmosfēra, apmeklētāji tiek aicināti uz festivālu ierasties dzīvnieku maskās – iegādātās vai pašdarinātās – tam nav nozīmes.
Igaunijā festivāls risināsies 10.-12.augustā un Ogres novada jaunieši to noteikti apmeklēs. Igauņu jauniešiem jau ir pieredze šādu festivālu rīkošanā, jo viņi festivālu rīko jau vairākus gadus.
Projekta rezultātā abu valstu jaunieši arī izstrādās vadlīniju e-grāmatu par to, kā organizēt dažāda mēroga pasākumus, kas varētu noderēt ne tikai jauniešiem, bet jebkuram interesentam, kas plāno organizēt dažāda mēroga pasākumus. Tiks veicināta jauniešu izglītība un prasmes organizēt liela mēroga pasākumus. Papildus parastajām skolas izglītības programmām jauniešiem būs iespēja gan teorētiski, gan praktiski piedalīties pasākuma tapšanas procesā no paša sākuma – idejas līdz pat procesa beigām pasākuma notikuma
Šādā projekta mērķis ir attīstīt 30 jauniešu prasmes un iemaņas starptautisku festivālu un pasākumu rīkošanā, lai kopējiem spēkiem iegūtās zināšanas vēlāk pielietotu festivāla organizēšanā. Tāpat arī radošiem jauniešiem – mūziķiem un māksliniekiem, ir paredzētas apmācības par festivālu radošo saturu.
Projekta kopējie mērķi ir stiprināt Igaunijas un Latvijas vietējo jauniešu organizāciju kapacitāti un attīstīt instrumentus kā veicināt jauniešos radošumu un izaugsmi, prasmes un iespējas. Veidot savstarpējus kontaktus un kultūras apmaiņas aktivitātes. Veicināt un paaugstināt jauniešos spējas organizēt dažāda mēroga starptautiskus pasākumus.
Projekta budžets ir 137 731 eiro ( 96 797 lati), tostarp 85% finansē ESTLAT un 15% projekta partneri - Pilvas pilsētas pašvaldība, Ogres novada pašvaldība, Ogres jauniešu klubs "Projektu darbnīca", Ogres Rotarkakta klubs, no Igaunijas - NVO "Munalinn". Uz sarakstu