Banner 980x90

Šeit dzimst leģendas – Ogres novads nāk klajā ar jaunu vienojošo identitāti un saukli

Šā gada 13. jūlijā Ogres novada pašvaldība domes ārkārtas sēdē novada iedzīvotājus iepazīstināja ar jaunizveidoto novadu vienojošo vizuālo identitāti un saukli “Šeit dzimst leģendas”, kas slavina leģendām un izcilajām personībām apvīto Ogres novadu. Papildus jaunajai identitātei Ogres novada pašvaldība nāk klajā ar unikālu suvenīršķīvju kolekciju, kas atspoguļo leģendārāko novada mākslas darbu un eposa “Lāčplēsis” fragmentus.

Pēc 2021. gada Administratīvi teritoriālās reformas vairāki Latvijas novadi tika apvienoti lielākos reģionos. Jaunā Ogres novada administratīvā teritorija veidojās, apvienojoties Ogres, Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadiem. Lai veicinātu piederības sajūtu apvienotajam novadam, Ogres novada pašvaldība lēmusi par labu jaunas, vienojošas un spēcinošas vizuālās identitātes izveidei. Tā iemieso Ogres novada unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma un leģendāro personību apvienojumu vienā patriotisma un lepnuma pilnā sauklī. Jaunā saukļa  “Šeit dzimst  leģendas” galvenais vēstījums ir izcelt ikviena jaunā Ogres novada leģendāros stāstus un vietējās personības un simboliski pietuvināt apvienoto novadu iedzīvotājus jaunajam teritoriālajam sadalījumam.

Papildus jaunajai vizuālajai identitātei, Ogres novada pašvaldība nāk klajā ar īpašu suvenīru kolekciju – šķīvji ar leģendāru gleznu reprodukcijām.

Ir radīti četri dekoratīvie šķīvji. Godinot latviešu varoņeposa “Lāčplēsis” nozīmi, tā leģendāros varoņus un norises vietu, vienam no Ogres novada dekoratīvajiem šķīvjiem izmantota virtuozās gleznotājas un dekoru autores Tamāras Meijas 1935. gada ilustrācija “Lāčplēša teika”, bet otram – ievērojamā grafiķa Herberta Mangolda brīnišķīgais darbs “Pie upes”, kas radīts 1934.-1940. gados. Abos šķīvjos izmantotais likteņupes motīvs akcentē Daugavas leģendāro lomu Ogres novada pastāvēšanas vēsturē. Divos citos šķīvjos izmantoti unikāli oriģinālie sienu un griestu gleznojumu fragmenti no Ogres sanatorijas, kurus 1927.gadā radījis izcilais gleznotājs un lietišķās mākslas meistars Ansis Cīrulis. Laimīgā kārtā šie leģendārie mākslinieciskie retumi ir nesen glābti no aizmirstības, atjaunoti un tagad aplūkojami visā krāšņumā.

Šobrīd norit aptauja Ogres novada iedzīvotāju viedokļu noskaidrošanai par ieceri jaunam novada sauklim “Šeit dzimst leģendas” un novada suvenīriem – dekoratīvajiem šķīvjiem.

 


 
 
 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)